Rubriky:

Míčové sporty

Česko - Francie 14:3

Čeští baseballisté porazili na mistrovství Evropy Francii

18. září 2014 18:07 - Brno

Čeští baseballisté porazili v úvodním utkání finálové skupiny mistrovství Evropy v Brně Francii 14:3. Zápas skončil už po sedmé směně. Po dvou porážkách ze základní skupiny s Nizozemskem a Španělskem má český tým první zisk v tabulce.

Proti Francii odvedli domácí vynikající výkon na pálce a podařilo se jim pět homerunů. Reprezentace tak zůstala ve hře o medaili, v pátek ji od 19:00 čeká duel s obhájcem titulu a dosud neporaženým týmem Itálií.

O výhře nad Francouzi se rozhodlo v šesté a sedmé směně, v níž čeští baseballisté získali jedenáct bodů. Důležitý byl i dobrý začátek; hned v prvním inningu po homerunu Matěje Hejmy získal český tým dvoubodový náskok. Francouzi sice zkorigovali výsledek jedním bodem, ale domácí baseballisté se uklidnili a dařilo se jim v obraně i útoku.

"Velice dobře jsme dnes pálili. Oporou byl na nadhozu Boris Bokaj, který Francouze nepustil příliš do hry. V každé směně jsme útočili, měli běžce na metách a dostávali soupeře pod tlak. Ten jsme zúročili v šesté a sedmé směně," uvedl kanadský kouč českého týmu Michael Griffin.

Po čtyřech směnách byl stav nerozhodný 2:2. V té následující se povedl homerun Jakubu Sládkovi a v další si nechytatelný odpal zopakoval, napodobil ho znovu i Hejma. Český tým získal náskok 7:2 a hra francouzského celku se rozpadla. V sedmé směně se mezi autory homerunu zapsal i Jakub Malík, soupeř inkasoval dokonce sedm bodů a v dohrávce se nezmohl na vážnější odpor.

Závěrečné dvě směny doházel bezchybně Tomáš Duffek. V české sestavě chyběl zraněný Martin Schneider. "Hráli jsme i za něj. Dnes nám vyšlo všechno, co jsme chtěli. Takové vítězství si v reprezentaci nepamatuji," řekl jeden z pilířů českého týmu Jakub Sládek.

Mistrovství Evropy v baseballu:
Finálová skupina v Brně:
ČR - Francie 14:3
Itálie - Španělsko 6:4
Nizozemsko - Německo 10:4
O 7. místo:
Belgie - Rusko 12:2
Play out:
Británie - Řecko 10:4
Chorvatsko - Švédsko 11:10
ČTK

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty