Házenkáři Zubří deklasovali Přerov a jsou v čele tabulky

Házenkáři Zubří deklasovali v 8. kole extraligy 43:26 Přerov a dostali se do čela tabulky před Plzeň, jež má k dobru nedělní šlágr s Duklou Praha. Pod výhru sedmnáctigólovým rozdílem se podepsali kromě brankářů všichni hráči Zubří.

Poslední Přerov, jenž v této sezóně ještě nebodoval, dokázal s favoritem držet krok jen v úvodu utkání. Do poločasu si domácí vypracovali devítigólové vedení a v druhé půli už soupeře k ničemu nepustili.

Posun z předposledního místa se nevydařil Zlínu, jenž podlehl těsně 18:19 v Jičíně. Domácí v závěru soupeři odskočili na rozdíl tří branek, bojovným hostům se podařilo snížit, ale na bod už nedosáhli. "Vítězství je více šťastné než zasloužené, Zlín podal kompaktní výkon a vzhledem k průběhu zápasu by byla i remíza spravedlivá," uznal kouč Jičína Aleš Babák.

Extraliga házenkářů - 8. kolo:
Litovel - Frýdek-Místek 25:32 (9:14)
Nejvíce branek: Šmíd 7, Juříček 4, Mičola a Schmalz po 3, - Petrovský 10/5, Strack 6, Klaban 5. Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák. Sedmimetrové hody: 3/2 - 6/5. Vyloučení: 6:4. Diváci: 446.
Jičín - Zlín 19:18 (10:9)
Nejvíce branek: Krahulec 6/2, Král 6/1, Klouček a Kubík po 2 - Dujčák 4/3, Zbránek, Poloz a Doležel po 3. Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 5/3 - 5/3. Vyloučení: 8:9. ČK: Šebek (Jičín). Diváci: 540.
Zubří - Přerov 43:26 (21:12)
Nejvíce branek: Řezníček 9/2, Dědek a Bechný po 5 - Hradil, Buček a Pernička po 7. Rozhodčí: Brůna, Halada. Sedmimetrové hody: 3/2 - 1/0. Vyloučení: 1:3. ČK: Valášek (Přerov). Diváci: 900.