Volejbalisté Karlovarska podruhé v sezóně prohráli

Volejbalisté Karlovarska utrpěli druhou porážku v extralize. Na palubovce Odoleny Vody nečekaně prohráli v 10. kole 2:3 a jejich odstup za vedoucím Libercem se zvýšil na pět bodů. Severočeši bez ztráty setu zvítězili v Ostravě.

V utkání 1. kola skupiny F volejbalové Ligy mistrů mezi Českými Budějovicemi a Belchatówem brání útok domácích Mariusz Wlazly (vlevo) a Wojciech Wlorczyk z polského celku.

Karlovarsko dvakrát v zápase vedlo a nebýt ztracené koncovky druhého setu v předlouhé přetahované v poměru 29:31, odvezli si hosté tři body. Domácí tým pak ale vyrovnal i podruhé a tie break ovládl.

"Byl to diametrálně rozdílný výkon, než jakým jsme se prezentovali při utkáních venku," srovnal domácí trenér Jiří Vojík výkon s posledními dvěma zápasy na palubovkách soupeřů, v nichž Odolena Voda v Příbrami a v Benátkách neuhrála ani set. "Soupeř si kupodivu v setech, v nichž jsme měli navrch, neporadil s naším plachtícím podáním, od čehož se odvíjely nepřesnosti v jeho dalších činnostech, zejména útoku," pokračoval.

Jeho protějšek Petr Brom mohl jenom souhlasit. "Zejména servis Odolky se nám nepodařilo zpracovat tak, abychom mohli účinně útočit. Jestli se na našem výkonu podepsal fakt, že jsme byli favoritem, popřípadě naše utkání v poháru (čtvrteční výhra 3:1 v Českých Budějovicích)? Nepatřím k těm trenérům, kteří by hledali chyby kdekoliv jinde než v nedostatcích vlastního týmu," řekl kouč hostů.

Liberec vyhrál i desátý zápas v sezoně, jediný bod zatím ztratil právě s Karlovarskem po výhře 3:2. Na třetí místo v neúplné tabulce se posunul Zlín, který ukončil sérii tří porážek a přehrál 3:1 poslední Ústí nad Labem. Aktuálně čtvrté mistrovské České Budějovice mají zápas k dobru.