Házenkáři Lovosic, Karviné a Brna jsou v semifinále

Házenkáři Lovosic, Karviné a Brna vyřadili v play off extraligy výše postavené soupeře a postoupili do semifinále. Z nejlepší čtyřky po základní části tak zůstali ve hře už jen obhájci titulu z Plzně, kteří ve Frýdku-Místku zvítězili na sedmimetrové hody a na zápasy vedou 2:1.

Karviná po kontroverzním závěru prvního zápasu, který musela řešit soutěžní komise svazu, vyhrála v minulém týdnu v Zubří i podruhé a dnes doma potvrdila postup vítězstvím 31:29. Druhý celek základní části tak v play off už po třech zápasech skončil.

Karviná v závěru poločasu vedla už 14:9, ale hosté po změně stran přidali na důrazu a v 46. minutě se sami dostali do vedení 23:22. Závěr však ovládli domácí, k jejichž nejlepším hráčům patřil brankář Jakub Lefan, který dokonce sám vstřelil jeden gól.

Lovosice vyřadily třetí Duklu rovněž 3:0 na zápasy, po dvou vítězstvích v Praze vyhrály doma 26:25. Hrdinou dramatického závěru se stal brankář Artur Adamík, který při posledním útoku hostů zneškodnil střelu Davida Šůstka.

Lovosicím patřil začátek, po čtvrthodině vedly 8:4, dalších šest gólů pak ale vstřelili Pražané. V druhé půli těsná bitva pokračovala, v závěru vyrovnal domácí Miko na 25:25 a rozhodující gól vstřelil ze sedmimetrového hodu Sýkora.

Dukle už snaha o prodloužení série nevyšla, při poslední střele se zaskvěl Adamík. "Bohužel to nevyšlo, je mi to hrozně líto. Adamík věděl, kam jdu střílet," řekl České televizi Šůstek.

Domácí trenér Vladimír Šuma opět očekával bitvu do poslední vteřiny a nemýlil se. "Jsem rád, že se někteří svazoví experti spletli, když dávali za favorita Duklu Praha," citoval ho web onlajny.com. "My jsme zklamali ve fázi, kdy jsme měli přesilové hry, a to jak v útoku, tak v obraně," řekl kouč Dukly Jan Josef.

Brno i potřetí přehrálo Hranice, série skončila po jeho domácím vítězství 29:24. Nejlepší tým extraligy Plzeň vyrovnal ve Frýdku-Místku čtyři vteřiny před koncem a po úspěšném sedmičkovém rozstřelu mu chybí k postupu do semifinále jedna výhra. V neděli se ve Frýdku-Místku hraje od 17:00.

Čtvrtfinále play off extraligy házenkářů - 3. zápasy:
Lovosice - Dukla Praha 26:25 (14:16)
Nejvíce branek: Sýkora 7/5, Landa 6, Chroustovský 5 - Kotrč 6/1, Šůstek 4, Sviták a Kastner po 3. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 6/5 - 3/1. Vyloučení: 4:4. Diváci: 758. Konečný stav série: 3:0.
Karviná - Zubří 31:29 (16:14)
Nejvíce branek: Chudoba 8, Ivkovič 7/2, Monczka 5 - Kašpárek 5, Dědek a Bechný po 4. Rozhodčí: Točík, Zych. Sedmimetrové hody: 2/2 - 2/1. Vyloučení: 5:8. Diváci: 1250. Konečný stav série: 3:0.
Frýdek-Místek - Plzeň 18:18 (9:7), na sedmimetrové hody 2:4
Stav série: 1:2.
KP Brno - Hranice 29:24 (14:8)
Konečný stav série: 3:0.