Volejbalisté Liberce se s Pohárem CEV rozloučili výhrou

DOETINCHEM (Nizozemsko)

Volejbalisté Dukly Liberec v neděli zvítězili v kvalifikačním turnaji Poháru CEV v Nizozemsku nad slovinským Novým Mestem za necelou hodinu hladce 3:0, po dvou předchozích porážkách jim to však ve skupině stačilo jen na třetí místo. Svěřenci trenéra Petra Broma tak v soutěži skončili a na loňské třetí místo v Klubovém poháru letos dalším úspěchem nenavážou.

Dukla v předchozích zápasech proti domácímu Doetinchemu a Paříži neuhrála ani set, dnes však v duelu se slovinským soupeřem dominovala. Severočeši vládli především na bloku. "Podali jsme slušný výkon bez velkých chyb," řekl ředitel klubu Pavel Šimoníček.

Do prosincového osmifinále Poháru CEV postoupil francouzský celek Paříž Volley, který v rozhodujícím zápasu zvítězil nad domácím Orionem Doetinchem 3:0. Pařížané, v jejichž týmu hraje i český smečař Jiří Novák, neztratili v turnaji ani set.