České házenkářky oplatily v Nymburku Nizozemkám porážku

NYMBURK

Českým házenkářkám vyšla čtvrteční odveta za středeční porážku s Nizozemskem. Ve druhém přípravném utkání s účastníkem prosincového mistrovství světa český tým v Nymburku zvítězil 24:20 a zakončil listopadovou sérii sedmi přípravných utkání cenným vítězstvím.

Reprezentační celek se vyrovnal s absencí nemocné dirigentky Fabíkové a do zápasu vstoupil výborně. V průběhu prvního dějství si Češky vypracovaly šestibrankový náskok, ale soupeřky z něj do přestávky ubraly až na dvě branky (9:11).

"Ve druhém poločase se začínalo prakticky znovu, nás navíc po těžkém přípravném bloku limitoval nedostatek sil," řekl trenér Lubomír Krejčíř, který se snažil reagovat rychlým střídáním, přesto se domácí tým dostával pod tlak.

Na rozdíl od prvního utkání však domácí házenkářky v kritických momentech proměňovaly své šance a dařila se jim i střelba z dálky. Kvalitní výkon předvedla také brankářka Škavronková.

Deset minut před koncem si české hráčky vypracovaly znovu pětibrankový náskok, na což už Nizozemky nestihly odpovědět. "Vynikla hlavně Poznarová, která k dobré útočné hře přidala také kvalitní obrannou činnost," dodal Krejčíř. Nejlepší střelkyní byla stejně jako ve středu Knytlová, dnes se sedmi góly.

ČR - Nizozemsko 24:20 (11:9)
Sestava a branky ČR: Škavronková, Selicharová - Vojtíšková 4, Kysučanová 3, Knytlová 7/3, Polášková 1, Poznarová 6, Simerská 3, Janečková, Černá, Adámková, Stuchlová, Spíchalová.
Nejvíce branek Nizozemska: Lameinová 5, Pušičová, Hofmanová a Van de Wisselová po 3. Rozhodčí: Kohout, Dolejš (oba ČR). Sedmimetrové hody: 5/3 - 2/2. Vyloučení: 2:4.