Anglie - Wales 25:28Wales na ragbyovém MS porazil domácí Anglii

Londýn

Na ragbyovém mistrovství světa si první prohru připsali domácí Angličané, kteří v dramatickém duelu v Londýně podlehli Walesu 25:28. Před 81.129 diváky na stadiónu Twickenham, mezi kterými nechyběli princové William a Harry, vyhrála Anglie první poločas i díky položené pětce 16:9 a ještě v 52. minutě vedla 22:12. Velšané ale měli v týmu skvělého kopáče Dana Biggara, který se zasloužil o plných 23 bodů.

Velšan Lloyd Williams (vpravo) se raduje. Vlevo smutný Angličan Joe Launchbury.

Biggar proměnil jeden kop po pětce a celkem sedm trestných kopů včetně toho rozhodujícího pět minut před koncem za stavu 25:25 téměř z poloviny hřiště. Velšané díky němu mají na kontě dvě výhry a vedou tabulku skupiny A před Anglií, která už na turnaji porazila Fidži.

Po nečekané porážce od Japonska se dočkal první výhry výběr Jihoafrické republiky. Tým dvojnásobných šampionů deklasoval 46:6 Samou, když šestkrát dokázal položit pětku, z toho se o polovinu z nich postaral JP Pietersen.