Rubriky:

Míčové sporty

JAR - Argentina 24:13

Bronz z MS v ragby berou Jihoafričané, Argentinci doplatili na zranění

30. října 2015 22:59 - Londýn
(Aktualizováno: 30. října 2015 23:39)

Ragbisté Jihoafrické republiky porazili v pátečním duelu světového šampionátu Argentinu 24:13 a získali bronzové medaile. Pumy prohrávaly o poločase vysoko 0:16, ve druhé půli se sice výrazně zlepšily, ale perfektně organizovaná defenziva a skvěle zvolená taktika Antilop už jim nedala šanci na zvrat. Jihoafričané berou zasloužený bronz, ve světě ragby stále více respektovaná Argentina v závěru turnaje krutě zaplatila za zranění svých klíčových hráčů - kapitána Creevyho, útočníka Imhoffa a mozek týmu Hernándeze.

 

Andrew Boyers, Reuters

Jižní Afrika má ze světového šampionátu čtvrtou medaili, k dvěma titulům nyní přidala druhý bronz. Argentinci na zopakování třetího místa z roku 2007 nedosáhli.

Už po pěti minutách hry dostal Springboks do vedení pětkou Pietersen a kopáč Pollard pak postupně zvýšil na 16:0. V druhé půli pak tým JAR posunul skóre na 24:3, až pak se v útoku dostali více ke slovu i Argentinci, ale míč do brankoviště dokázali jedinkrát dopravit až v samém závěru utkání.

Smůlu měl ve vítězném týmu Bryan Habana, který byl několikrát blízko k položení šestnácté pětky na mistrovství světa. Hranici rekordu, o nějž se dělí s legendárním Novozélanďanem Jonahem Lomuem, ale nakonec posunout nedokázal.

V sobotu se na Twickenhamu odehraje ragbyové finále mezi Austrálií a Novým Zélandem, jehož vítěz vstoupí do dějin.

Mistrovství světa v ragby ve Velké Británii:
O 3. místo:
JAR - Argentina 24:13 (16:0)
Body: Pollard 14, Pietersen a Etzebeth po 5 - Sánchez 8, Orlandi 5.
jis, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty