Cleveland porazil v NBA Boston, James dal 36 bodů

New York

Basketbalisté Clevelandu si opět přiblížili první postup do vyřazovací části NBA po osmi letech. V pátečním utkání porazili Boston 94:82 a při čtvrtém vítězství za sebou byl jejich nejlepším hráčem tradičně LeBron James. Ten zakončil zápas s bilancí 36 bodů, osmi asistencí a sedmi doskoků.

Devatenáct bodů nastřílel James v poslední čtvrtině, do níž přitom ještě vstoupil jako vedoucí tým Boston (59:58). Cleveland ale těžil z rychlého nástupu a nebývalé úspěšnosti střelby 63 procent. V závěru už domácí hvězda mohla vytáhnout ze svého arzenálu i bezmála exhibiční kousky.

"Nesměli jsme je nechat přiblížit. Mají pár nebezpečných zbraní, především Paula Pierce. Museli jsme hrát pořád agresivně," řekl novinářům James.

Pierce proměnil jen šest pokusů z pole a po zápase si postěžoval na střeleckou smůlu, přestože byl s 24 body jasně nejlepším kanonýrem Celtics. "Přitom to s naší kombinací ani střelbou dost dlouho nevypadalo špatně. Ale pak nám to tam prostě přestalo padat," řekl Pierce.

Cleveland je čtvrtý

Cleveland je v pořadí Východní konference čtvrtý, sedmá pozice nadále patří hráčům Milwaukee. Ti prohráli s Los Angeles Lakers 96:101, český reprezentant Jiří Welsch v poraženém týmu do zápasu nezasáhl. V domácím mužstvu kraloval autor 43 bodů Kobe Bryant, který začal smrští pěti trojek a v dramatickém závěru zase neomylně proměnil všech šest trestných hodů, k nimž se postavil.

Celkem Bryant střílel 14 šestek a ani jednou nezaváhal. "Po té první čtvrtině to začalo vypadat, že si s ním přece jen nějak poradíme. Ale nevydrželo nám to až do konce," prohlásil kouč hostů Terry Stotts, jehož svěřenci v druhé čtvrtině vymazali třináctibodovou ztrátu a vyhráli poločas.

Orlando zabralo

Orlando po šestnácti porážkách na hřištích soupeřů zabralo ve Filadelfii a zvítězilo 102:86. Právě v hale Sixers přitom tým Magic uspěl na konci ledna naposledy. Nejlepší celek ligy Detroit vyhrál v Indianě o tři body, když jeden z nejlepších obranářů v lize Ben Wallace v poslední vteřině zblokoval pokus Dannyho Grangera o vyrovnání.

Minnesota v Torontu doplatila na nepovedený začátek. Hosté v úvodu minuli 15 ze 17 střel a soupeř se ujal vedení 19:4. Timberwolves dali v první čtvrtině jen osm bodů, jejich celkový součet 77 pak stačil jen na dvacetibodovou porážku.

Výsledky:
Indiana - Detroit 72:75, Toronto - Minnesota 97:77, Philadelphia - Orlando 86:102, Cleveland - Boston 94:82, Miami - Charlotte 114:93, New York - Memphis 75:91, Chicago - New Orleans/Oklahoma City 96:82, Denver - Seattle 117:104, Portland - San Antonio 79:98, Los Angeles Lakers - Milwaukee 101:96.