Billups dovedl Detroit k prvenství v konferenci

NEW YORK

Chauncey Billups se podepsal pod vítězství Detroitu v nedělním utkání zámořské basketbalové NBA s Phoenixem a zajistil Pistons titul šampióna Východní konference. Nejlepší tým ligy sice v průběhu utkání prohrával až o sedmnáct bodů, ale skóre otočil ve své vítězství 109:102 a zůstal jediným celkem, který v této sezóně s Phoenixem neprohrál.

Billups nastřílel 35 bodů, z toho 28 ve druhém poločase, a tříbodovým košem tři a půl minuty před koncem poslal domácí do vedení. "Chauncey byl skvělý," vysekl mu poklonu loni nejužitečnější hráč NBA, rozehrávač Phoenixu Steve Nash. "Tým, který má takové hráče, je velmi těžké porazit," dodal. Detroit slaví prvenství v konferenci devět utkání před koncem základní části.

Nejlepší střelec zápasu se na duel proti Nashovi těšil a vyšel z něj lépe. "Byl to skvělý zápas, užil jsem si hodně zábavy," uvedl Billups. "Osobně jsem moc rád, že jsem si zahrál právě proti Nashovi a navíc se mi dařilo. Vždycky mě přinutí podat lepší výkon, je to pro mě vždy výzva," dodal basketbalista, jenž byl nejlepším střelcem i v letošním přípravném duelu mezi obě celky. Nash se zastavil jen na třinácti bodech.

V Los Angeles zářil Kobe Bryant, jenž konto Houstonu zatížil ve třetí čtvrtině dvaadvaceti ze svých celkově 43 bodů a podílel se největší měrou na vítězství domácích Lakers 104:88. Bryant se dostal přes hranici 40 bodů potřiadvacáté v tomto ligovém ročníku, čímž vyrovnal rekord Elgina Baylora ze sezóny 1962/63. Přes čtyřicetibodovou hranici se Bryant dostal čtyřikrát v posledních sedmi zápasech.

"Ve třetí čtvrtině jsem se snažil tvořit hru, protože jsem cítil, že to bude rozhodující část zápasu," řekl Bryant. "Dal jsem do toho veškerou svou energii, navíc se nám skvěle dařila obrana," vypíchl. O rekordu prý ještě před pár dny ani nevěděl. "Ani v nejdivočejších snech jsem si nemyslel, že bych se dostal do společnosti Baylora," prohlásil.

Třiačtyřicet bodů v neděli nastřílel i Vince Carter a proti Miami se zasloužil o již dvanácté vítězství New Jersey za sebou.

Výsledky nedělních zápasů NBA
Detroit - Phoenix 109:102, Dallas - Denver 103:79, Minnesota - Golden State 106:104 po prodl., Los Angeles Lakers - Houston 104:88, Memphis - Atlanta 98:87, Charlotte - Cleveland 97:101, New Jersey - Miami 90:78, Philadelphia - New York 114:95, Toronto - New Orleans/Oklahoma City 113:120 po druhém prodl., Sacramento - Los Angeles Clippers 106:96, Seattle - Portland 122:83.
2. Utah73353847,9
3. Minnesota73314242,5