Basketbalistky USK jasně ovládly reprízu finále v Nymburku

Basketbalistky USK Praha proměnily reprízu loňského finále s Nymburkem v jednoznačnou záležitost a v 16. ligovém kole vicemistra na jeho palubovce deklasovaly 93:48. Tři dny po dramatické výhře nad Schiem v Evropské lize dokráčely v poklidu za patnáctým vítězstvím v tomto ročníku domácí soutěže, kterou vedou se stoprocentní bilancí.

Trenérka USK Praha Natália Hejková.

Nymburk utrpěl v šestnáctém utkání pátou porážku a může přijít o třetí místo v tabulce. Zatímco v říjnu podlehl na palubovce USK 44:67, tentokrát podobným rozdílem prohrával už v poločase. Pražanky dorazily soupeře v poslední čtvrtině, kterou vyhrály 24:7. Nejlepší střelkyní zápasu byla v dresu vítěze Tereza Vyoralová s 18 body.