Juniorské florbalistky postoupily na MS v Olomouci do semifinále

OLOMOUC

České florbalistky postoupily na domácím mistrovství světa hráček do 19 let v Olomouci do semifinále, když rozdrtily Polsko 10:2. Soupeřkám dnes oplatily porážku 4:5 ze základní skupiny z roku 2008, která tehdy poslala v Polsku domácí výběr mezi nejlepší čtyři.

Střídačka českých juniorských florbalistek

Ve čtvrtek od 17:00 budou hrát Češky o první místo ve skupině B proti Švýcarsku a proti úřadujícím mistryním světa by k tomu týmu Michala Maroška a Michaely Cepkově stačila remíza.

České juniorky rychle rozhodly, když se mezi třetí a čtvrtou minutou trefily během 41 vteřin dvakrát Urbánková a jednou Hašová a v sedmé minutě zvýšila už na 4:0 Bočanová. Domácí hráčky zápas ovládaly a desítku v závěru dovršily třemi góly v 57. minutě, které vstřelily během 53 vteřin Krupnová a Žůrková. Ta dvěma góly dovršila hattrick.

Mistrovství světa juniorek ve florbalu v Olomouci:
Skupina A:
Česká republika - Polsko 10:2 (4:1, 2:0, 4:1)
Branky: 48., 58. a 58. Žůrková, 3. a 3. Urbánková, 4. a 39. Hašová, 33. a 58. Krupnová, 7. A. Bočanová - 20. N. Witaková, 54. P. Witaková.
Švýcarsko - Slovensko 5:2 (1:1, 3:0, 1:1).