České florbalistky remízovaly na úvod EFT v Ostravě s Finkami 6:6

OSTRAVA

České florbalistky vstoupily do domácího Škoda Floorball Cupu v Ostravě, který je součástí Euro Floorball Tour, remízou s Finskem 6:6. Bonusový bod za výhru 3:2 po nájezdech získaly Seveřanky. V dalším zápase čeká svěřenkyně trenérek Karolíny Šatalíkové a Markéty Šteglové v sobotu od 16:00 Švýcarsko, které dnes podlehlo Švédsku 2:7 a v rozstřelu zvítězilo 2:1.

Finky získaly náskok ve 12. minutě, kdy otevřela skóre Elina Kujalaová. V 25. minutě Seveřanky díky trefám Timmonenové a Ukkonenové během 12 vteřin vedly už 3:0. Zpět do hry ale dostaly Češky rychlými dvěma góly Paulovičová s Urbánkovou a v 32. minutě smazala ztrátu kapitánka Šindelová.

Vzápětí vrátila Suomi vedení svou druhou trefou v utkání Timmonenová, ale 21 vteřin před druhou pauzou vyrovnala Jarolímová a po minutě a půl závěrečného dějství získala poprvé Češkám vedení Jílková, která proměnila trestné střílení. Elina Kujalaová s Ukkonenovou, které také skórovaly podruhé v zápase, sice strhly vedení zpět na finskou stranu, ale v 52. minutě se postarala o zisku bodu Šteglová. V pozápasovém rozstřelu se rozhodlo až v šesté sérii.

Turnaj Euro Floorball Tour žen v Ostravě:
Česká republika - Finsko 6:6 (0:1, 4:3, 2:2), nájezdy 2:3
Branky a nahrávky: 26. Paulovičová, 27. Urbánková (Billá), 32. Šindelová, 40. Jarolímová (Vojáčková), 42. Jílková, 52. Šteglová (Urbánková) - 12. E. Kujalaová (K. Kujalaová), 25. Timonenová (Kauppilaová), 25. Ukkonenová (K. Kujalaová), 32. Timonenová (Kauppilaová), 46. E. Kujalaová (Roiskoová), 51. Ukkonenová (Morottajaová). Rozhodčí: Henrikssen, Ingebrigtsli (oba Švéd.). Bez vyloučení. Diváci: 200.
Švýcarsko - Švédsko 2:7 (1:0, 1:5, 0:2), nájezdy 2:1
Branky: 10. Andereggová, 24. Stellaová - 22., 36. a 39. Lindströmová, 23. Stalbergová, 34. Strömbergová, 55. Edbergová, 56. Scheerová.