Česko - Německo 17:2Florbalistky rozdrtily v Mladé Boleslavi Německo, muži zase Slováky

Mladá Boleslav

České florbalistky rozstřílely na turnaji tří zemí v Mladé Boleslavi Německo 17:2 a zajistily si triumf. V pátek svěřenkyně trenéra Miroslava Janovského vyhrály nad Slovenskem 9:5. Pěti brankami se dnes zaskvěla útočnice Adéla Bočanová. S chutí si zastříleli i čeští florbalisté. Ve druhém přípravném utkání v Mladé Boleslavi rozdrtili Slovensko 13:2. Čtyřmi góly k tomu pomohl útočník David Šimek. Tým finského kouče Petriho Kettunena přehrál devátý celek loňského mistrovství světa v Rize výrazněji než v pátek, kdy zvítězil 9:5.

Čtyři body za dva góly a stejný počet asistencí si připsala Martina Řepková a čtyři asistence zaznamenala Denisa Billá. Hattrick vstřelila také Hana Koníčková.

Češky proti šestému týmu posledního mistrovství světa v Tampere z roku 2015 vedly v 17. minutě už 5:0 a na konci druhé třetiny Bočanová dovršeným hattrickem zvýšila na 9:1. V závěrečném dějství si Češky vylepšily skóre ještě osmi trefami.

Při páteční premiéře se Šimek sice branky nedočkal, ale dnes se trefil už po 47 sekundách. Rychle zvýšil Veltšmíd, a přestože ve 12. minutě snížil z trestného střílení Talarovič, ale dvoubrankový náskok domácím vrátil rovněž z penalty Šimek a v závěru úvodního dějství se prosadil patnáctiletý Langer.

Druhou část ozdobili Češi před 413 diváky pěti trefami a Šimek měl na kontě ve 38. minutě už čtyř zásahy. Kettunenův tým navyšoval skóre, soupeř gólmana Bauera podruhé překonal až za stavu 1:12. Poslední slovo měl šest vteřin před koncem talent Langer, který tak stihl za první dva duely v reprezentaci tři branky.

"Po pátečním výkonu, který nebyl úplně přesvědčivý, jsme si řekli, že musíme hodně zlepšit všechny činnosti. Hlavně nasazení a koncentraci. Myslím, že se to povedlo. Od začátku jsme si šli za tím, že budeme dominovat a necháme tam všechno," řekl český útočník Ondřej Mikeš webu Českého florbalu.

Turnaj tří zemí florbalistek v Mladé Boleslavi:
Česko - Německo 17:2 (6:1, 3:0, 8:1)
Branky a nahrávky: 3. Krupnová (Řepková), 5. Ratajová (Řepková), 7. A. Bočanová, 9. Koníčková (Leierová), 17. A. Bočanová (Enenkelová), 19. Řepková, 21. Řepková (Jiráková), 21. Koníčková (Billá), 38. A. Bočanová (Billá), 43. Ratajová (Krupnová), 48. A. Bočanová (Billá), 53. Koníčková (Leierová), 53. Urbánková (Plášková), 54. Čapková (Jiráková), 54. Mlejnková (Leierová), 55. A. Bočanová (Billá), 59. Plášková (Urbánková) - 18. Kleerbaumová (Grünewaldová), 50. Kuhlmannová (Bestová). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 1:0. Bez využití. Diváci: 201.
Tabulka:
1.Česko220024:64
2.Slovensko10014:70
3.Německo10012:170
Přípravný zápas florbalistů v Mladé Boleslavi:
Česko - Slovensko 13:2 (4:1, 5:0, 4:1)
Branky a nahrávky: 1. D. Šimek (Jendrišák), 4. Veltšmíd (Jendrišák), 17. D. Šimek z trestného střílení, 20. Langer (M. Krbec), 28. Řehoř (Šebek), 37. Šebek (Sýkora), 37. Suchánek (Pražan), 38. Šebek (Jendrišák), 39. Valeš (Mikeš), 43. Gruber, 44. D. Šimek (Jendrišák), 49. D. Šimek (Veltšmíd), 60. Langer (M. Krbec) - 12. Talarovič z trestného střílení, 60. Mráz (Ujhelyi). Rozhodčí: Burek, Czarnecki (oba Pol.). Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. Diváci: 413.