Rubriky:

Ostatní

Živě

Šejkova stáj se dočkala, dostih přinesl i děsivý okamžik

6. listopadu 2018 11:30 - Melbourne

Anglický hnědák Cross Counter vyhrál 158. ročník Melbourne Cupu a po dvaceti letech ukončil čekání proslulé stáje Godolphin šejka Muhammada bin Rašída Maktúma na úspěch v nejbohatším dostihu na jižní polokouli. V sedle čtyřletého valacha se z třetího triumfu v lukrativním závodě s dotací 7,3 milionu australských dolarů (asi 119 milionů korun) radoval Kerrin McEvoy.

Fatálním zraněním skončil dostih pro irského koně The Cliffsofmoher trenéra Aidana O'Briena. Utrpěl zlomeninu pravé lopatky a jako šestý kůň od roku 2013 musel být uspán.

Osmatřicetiletý McEvoy se v klasickém dostihu na dvě míle poprvé prosadil v roce 2000 s koněm Brew, podruhé triumfoval před dvěma lety v sedle Almandina. S Cross Counterem, kterého trénuje v Newmarketu Charlie Appleby, zaútočil ze zadních pozic a zvítězil s náskokem jedné délky.

Cross Counter vyhrál jako první v Anglii připravovaný kůň v historii Melbourne Cupu. Úspěch anglického tréninku navíc podtrhli druhým a třetím místem Marmelo a A Prince of Arran. "O tomhle jsme snili. Letošní rok byl neuvěřitelný, vyhrát Derby a teď i tohle," radoval se Appleby a jeho nadšení sdílel i vládce Spojených arabských emirátů šejk Muhammad bin Rašíd Maktúm.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.