Armádním sportovcem roku je rychlobruslařka Sáblíková

Rychlobruslařka Martina Sáblíková vyhrála anketu o nejlepšího armádního sportovce roku 2007. V hlasování 52 vojenských funkcionářů dostala mistryně světa a světová rekordmanka 447 bodů a o devět bodů porazila světového šampióna v desetiboji Romana Šebrleho. Třetí pozici obsadila díky titulu mistryně světa běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová (416), vítězka předchozích dvou ročníků.

Čtvrtá v anketě skončila oštěpařka Barbora Špotáková, světová šampiónka z Ósaky. Ta v pondělí odpoledne obdržela od náměstka ministryně obrany Jaroslava Kopřivy za své výkony první armádní medaili, Záslužný kříž III. stupně.

Nejlepším juniorem roku je další rychlobruslařka Andrea Jirků, koučem uplynulé sezóny trenér obou vítězek Petr Novák. "Malým" kolektivem roku jsou bronzoví medailisté z mistrovství světa ve sprintu dvojic v běhu na lyžích Dušan Kožíšek a Milan Šperl, oddílem roku pak atleti Dukly Praha. Sáblíková si ocenění nepřevzala, neboť se vrací ze SP v Kanadě.

V rámci slavnostního vyhlašování v konferenčním sále Masarykových kolejí v Praze-Dejvicích byl také pokřtěn každoroční kalendář Dukly Praha, letos s názvem Setkání osobností.

Výsledky armádní ankety:
1. Sáblíková (rychlobruslení) 447 bodů, 2. Šebrle (atletika) 438, 3. Neumannová (běžecké lyžování) 416, 4. Špotáková (atletika) 408, 5. Synek (veslování) 251, 6. Baďurová (atletika) 245, 7. Kaňkovský (cyklistika) 147, 8. Hilgertová (vodní slalom) 142, 9. Němec (travní lyžování) 110, 10. K. Mrůzek (sjezd na divoké vodě) 27.
Junior roku: 1. Jirků (rychlobruslení) 250.
Trenér roku: 1. Novák (rychlobruslení) 360.
Malý kolektiv roku: 1. Kožíšek, Šperl (běžecké lyžování) 180.
Armádní sportovní oddíl roku: 1. Armádní sportovní oddíl atletiky Dukla Praha 330.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.