Rychlobruslařka Novotná byla na ME pátá na pětistovce

VENTSPILS

Rychlobruslařka Kateřina Novotná obsadila v sobotu na mistrovství Evropy na krátké dráze v lotyšském Ventspilsu páté místo na pětisetmetrové trati. Po pátečním bronzu z patnáctistovky patří Novotné v průběžném pořadí víceboje šestá pozice.

Třiadvacetiletá rychlobruslařka získala právě na pětistovce první medaili z ME, v roce 2004 byla na nejkratší trati třetí. V sobotu prošla do semifinále, v něm ale po dramatickém souboji na postupové místo nedosáhla. Ve finále byla nejrychlejší Annita van Doornová z Nizozemska, o jejímž vítězství rozhodly pouhé čtyři tisíciny sekundy.

Novotnou, jedinou českou zástupkyni na letošním šampionátu, čeká v neděli závod na kilometrové trati. Pokud se závodnice z Benátek nad Jizerou udrží v průběžném pořadí do osmého místa, pojede i závěrečné superfinále na 3000 metrů.

V letech 2004 a 2005 skončila Novotná na ME celkově sedmá, v následujících dvou sezónách byla vždy devátá.

Výsledky - 500 m:
Muži: 1. Eley (Brit.) 42,945, 2. Rodigari (It.) 43,073, 3. Heung (Něm.) 43,161.
Průběžné pořadí (po dvou závodech): 1. Silovs (Lot.) 34 b., 2. Eley 34, 3. Rodigari 21.
Ženy: 1. Van Doornová (Niz.) 46,072, 2. Huszarová (Maď.) 46,076, 3. Radanovová (Bulh.) 46,115, ...5. Novotná (ČR) - vyřazena v semifinále.
Průběžné pořadí (po dvou závodech): 1. Fontanaová (It.) 34 b., 2. Van Doornová 34, 3. Jevtějevová (Rus.) 21, ...6. Novotná 13.