Florbalisté FBC Ostrava po výhře nad Future vedou extraligu

Florbalisté FBC Ostrava zvítězili v sobotní dohrávce 12. kola v Praze nad SSK Future 4:3 a dostali se do čela tabulky o dva body před Tatran Střešovice. Úřadující mistr má však jedno utkání k dobru. Ostravské Pepino sice ztratilo vedení 3:1, ale tým Future na body nedosáhl, protože v 56. minutě rozhodl Michal Trunkát.

"Velkou poklonu si zaslouží gólman Doležil, díky bojovnému výkonu jsme ukořistili důležité tři body. Při některých šancích Future jsme měli štěstí, naši hráči však včas přistupovali k protihráčům a nedovolovali jim zakončovat," řekl trenér FBC Ostrava Robert Segeťa.

Na sedmou pozici se posunuli florbalisté Bulldogs Brno, kteří zvítězili na hřišti předposledního Třince 9:3. Čtyřmi body za tři branky a jednu asistenci se na tom podílel Michal Kotlas. Jeho spoluhráč Libor Schneider v 38. minutě nejenže zvýšil na 6:3, ale stal se historicky nejlepším střelcem základní části soutěže. Poté, co v minulém kole vyrovnal dosud vedoucí bývalou oporu Střešovic Juraje Šádka, si nyní připsal 247. trefu.

V boji o play-off si polepšily Pardubice, které při návratu do ČEZ Arény zdolaly třetí Vítkovice 2:1 a na desátém místě ztrácí na sedmé Brno i osmý Chodov čtyři body. Z prvních bodů v sezóně se neradovali opět hráči posledního týmu tabulky FbŠ Bohemians, kteří vedli v pražském derby nad Chodovem 3:1 a 4:3, ale nakonec podlehli 5:7. Hattrickem se v dresu Chodova zaskvěl Zdeněk Bartošek.

Výsledky - 16. kolo:
Sokol Pardubice - 1. SC SSK Vítkovice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 31. Vichr, 49. Kunát - 55. Suchánek.
FBC Třinec - Bulldogs Brno 3:9 (1:3, 2:4, 0:2)
Branky: 26. a 33. Gajdzica, 4. Curney - 3., 17. a 32. Kotlas, 10., 38. a 48. J. Kadlec, 29. Fabián, 38. Schneider, 49. Pavla.
FbŠ Bohemians - JM Chodov 5:7 (0:0, 2:1, 3:6)
Branky: 29. Hromádko, 34. Plecháč, 44. Kubert, 49. Hozman, 55. Filipovič 37., 48. a 51. Bartošek, 49. Janů, 53. Ondráček, 58. Šochman, 58. Hanic.
Dohrávka 12. kola:
SSK Future - FBC Ostrava 3:4 (1:3, 1:0, 1:1)
Branky: 1. Vrtiška, 21. Marek Soukup, 52. Michal Soukup - 6. Maier, 10. Žydel, 15. Tříska, 56. Trunkát.