Su šťastný! Šebrle má zpátky ztracené olympijské zlato

24. června 2021 15:09 - Londýn/Praha

V tento den už snad ani nedoufal. Olympijský vítěz v desetiboji z Athén z roku 2004 Roman Šebrle se může opět radovat. Ztracená zlatá medaile se našla. „Jako kdybych to znova vyhrál,“ řekl nadšeně v rozhovoru pro CNN Prima News.

 

Michaela Říhová, Právo

Šebrle zlatou olympijskou medaili ztratil v roce 2016 na dětském golfovém turnaji, kdy ji na okamžik nechal bez dozoru. Za její nalezení a vrácení vypsal dokonce 100tisícovou odměnu. Po pěti letech ji opět drží v rukou. Dosud neznámý nálezce ji poslal v obálce na obecní úřad v Nosislavi u Brna.

„Je to naprosto fantastické. Je to jako kdybych to znova vyhrál. Su šťastný," řekl s úsměvem od ucha k uchu nadšený bývalý desetibojař a současný moderátor zpráv na CNN Prima News. V Šebrleho bohaté kariéře je zlato z olympiády největším úspěchem a medaile si velmi cenil.

https://www.facebook.com/FTVPrima/posts/3308116769260051

Po její ztrátě na toaletách na golfovém turnaji, kam ji přinesl ukázat dětem, vyzval poctivého nálezce, ať mu ji přinese do televize Prima. „Pro mě má hodnotu velkou, pro toho, kdo ji našel, je zcela bezcenná. Všichni vědí, že je moje," řekl tehdy.

Nálezce se nakonec našel, ale o slávu či odměnu zřejmě nestojí, jelikož ji zaslal anonymně na obecní úřad do malé obce na Brněnsku, kde si ji Šebrle také vyzvedl.

bp, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.