Mistry republiky v boulderingu jsou Fojtík a Kostruhová

Martin Fojtík a Věra Kostruhová získali v Praze titul mistrů republiky ve sportovním lezení bez lana na velmi obtížných cestách těsně nad zemí, takzvaném boulderingu. Dvanáct finalistů i osm finalistek absolvovalo shodně pět lezeckých cest, které nesměli předem vidět, vždy v časovém limitu pěti minut. Za dosažené chyty sbírali body.

Fojtík obsadil v sobotním večerním finále na speciální lezecké věži na Václavském náměstí v konkurenci české i zahraniční špičky druhé místo za Polákem Tomaszem Oleksym, třetí skončil loňský český šampion Jan Zbranek.

Čtvrtá pozice v konkurenci 52 lezců stačila Radovanu Součkovi, aby se stal celkovým vítězem Českého poháru. Mezi ženami vyhrála republikový šampionát i pohárový seriál Kostruhová před Lenkou Trnkovou a Silvií Rajfovou.

Výsledky:
Muži: 1. Oleksy (Pol.), 2. Fojtík, 3. Zbranek, 4. Souček, 5. Beneš (všichni ČR), 6. Pobran (Pol.).
Ženy: 1. Kostruhová, 2. Trnková, 3. S. Rajfová, 4. Čintalová, 5. Drlíková, 6. L. Rajfová (všechny ČR).

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.