Rubriky:

Ostatní

Skeetařka Jahodová zajistila střelcům páté účastnické místo na OH

13. září 2015 18:58 - Lonato

Skeetařka Libuše Jahodová zajistila českým střelcům páté účastnické místo na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Postarala se o to osmou příčkou na mistrovství světa v italském Lonatu. Pro brokaře je to druhé účastnické místo, to první získal olympijský šampion z Pekingu David Kostelecký v trapu.

 

Karel Felt, Právo

Šampionát v Lonatu je pro evropské brokové střelce poslední možností zajistit své zemí místo na olympiádě. Třiadvacetiletá Jahodová v kvalifikaci sestřelila 71 z 75 terčů a vyrovnala vlastní český rekord. Z rozstřelu pěti závodnic o poslední finálové místo sice nepostoupila do šestičlenného finále, ale zařadila se na celkové osmé místo.

V redukovaném pořadí to stačilo k tomu, aby získala jedno ze dvou účastnických míst rozdělovaných na tomto MS. O další účastnická místa pro Česko se vedle ní a Kosteleckého zasloužili ještě puškaři Tomáš Jeřábek, Lucie Švecová a Nikola Mazurová.

Mistryní světa ve skeetu se dnes stala Američanka Morgan Craftová, která ve finále porazila krajanku Caitlin Connorovou.

Mistrovství světa ve sportovní střelbě z brokových zbraní v Lonatu (Itálie):
Ženy, skeet:
Finále: Craftová - Connorová (obě USA) 15:13
o 3. místo: Wej Ning (Čína) - Jiewchaloemmitová (Thaj.) 15:13
...
8. Jahodová (ČR) - vyřazena v kvalifikaci
ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní