Rubriky:

Ostatní

Český obr bude v Číně bojovat i s únavou a bolestmi zad

1. července 2017 10:58 - Chu-che-chao-tche

Judistu Lukáše Krpálka čeká v neděli poslední turnaj před srpnovým mistrovstvím světa v Budapešti. Na Grand Prix v čínském Chu-che-chao-tche přijel rovnou z vrcholící přípravy, a tak kromě soupeřů bude bojovat také s únavou, ale i s bolestmi zad, které ho trápí od nedávného kempu v Chorvatsku. I proto jde do turnaje s respektem.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Cíl je samozřejmě co nejlépe se zaprat. Je to ale pro mě náročný turnaj, protože za sebou máme docela těžkou přípravu a jsme všichni dost unavení. Bylo to i vidět na klucích, co se tu zatím prali," řekl Krpálek.

"Navíc hned pokračujeme na další přípravu, když se po kempu tady přesouváme na kemp do Japonska. A pak brzy nato ještě do Běloruska. Takže je to teď náročné období. Ale start je potřebný, abychom se poprali v závodech. Já se budu snažit udělat co nejlepší výsledek, ale důležitější je pak příprava v Japonsku," prohlásil olympijský vítěz z Ria.

Ve váze nad 100 kilogramů navíc nemá lehký los. V případě postupu přes Kazacha Adila Orazbajeva ho ve čtvrtfinále čeká asijský šampión Korejec Kim Sung-min, bronzový medailista z MS 2011, a v semifinále nasazená jednička Rus Andrej Volkov.

"V prvním kole mám Kazacha, kterého neznám. Je to mladý judista a nevím, co od něj čekat. Papírově by to měl být soupeř v pohodě, ale to není nikdo. V dalším kole je tam Korejec, což je velmi těžký soupeř. To pro mě bude hodně náročný zápas," řekl Krpálek.

"Ve vrchní skupině je Volkov, který bude také těžký. Jednou jsem ho porazil, ale byl to nesmírně náročný zápas. Uvidíme. Dáme do toho všechno a snad z toho něco vyjde," dodal Krpálek.

Původně se zdálo, že právě v Chu-che-chao-tche by mohl poprvé změřit síly s "neporazitelným" Teddym Rinerem, ale Francouz, který 99 zápasů nenašel přemožitele, se nakonec odhlásil stejně jako Japonec Takeši Ojitani. Z nejlepší desítky světového žebříčku tak dorazil jen Volkov.

"Docela jsem to přivítal, protože zatím je stále čas na to prát se s těmi nejlepšími soupeři. Do toho je třeba jít v tom nejlepším rozpoložení a to teď opravdu nejsem. Mám totiž i problém se zády. Neomezuje mě to, ale bolesti tam jsou. Takže jsem raději, že se ti nejlepší odhlásili," připustil Krpálek.

Mrzí ho však, že nepřijel Nizozemec Henk Grol, jeho velký rival z nižší kategorie, který stejně jako Krpálek přestoupil do nejvyšší váhy, ale zatím ani jednou nestartoval na turnaji.

"Na Grola jsem hodně zvědavý, jak se v této váze bude prát, protože jsem ho s těžkáčema ještě neviděl. Taky mě překvapilo, že před mistrovstvím světa ještě nemá ani jeden start, ale kdo ví, jestli vůbec bude startovat v Budapešti," řekl Krpálek.

Ačkoli nejúspěšnější český judista v historii často jezdí na asijská turné, v Číně se na turnaji představí poprvé. Dosud se místní Grand Prix konávalo ve městě Čching-tao, nyní ho však čínští organizátoři přesunuli do Chu-che-chao-tche, téměř třímilionového města poblíž hranic s Mongolskem.

"Pro mě je to první start v Číně. Co jsem dříve sledoval závody, vždy to bylo v Čching-tao, kde to vypadalo lépe, hala byla naplněnější. Tady je to poprvé, zatím tu moc lidí v hledišti není, ale i tak to vypadá na pěkný turnaj," dodal rodák z Vysočiny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní