Rubriky:

Ostatní

WBO potvrdila verdikt rozhodčích o vítězství Horna nad Pacquiaem

11. července 2017 10:25 - Sydney

Světová boxerská organizace WBO potvrdila hojně diskutovanou porážku filipínské hvězdy Mannyho Pacquiaa na body s Australanem Jeffem Hornem. Zástupci WBO duel o titul ve welterové váze z minulého týdne znovu přezkoumali a uznali, že rozhodčí oba borce bodovali správně.

 

Tertius Pickard, ČTK/AP

Osmatřicetiletý šampión Pacquiao, jenž byl jasným favoritem duelu v Brisbane, podlehl o devět let mladšímu soupeři u všech třech bodových rozhodčích (111:117, 113:115, 113:115) a prohru přijal. Fanoušci ale o výsledku nepřestávali bouřlivě diskutovat a WBO se proto rozhodla pro nové prověření duelu.

"Pět anonymních kompetentních sudích z různých zemí bylo požádáno, aby se znovu podívali na záznam bez zvuku. Na vítězi jednotlivých kol se museli shodnout vždy alespoň tři z nich," popsali zástupci WBO proceduru. "Na základě toho můžeme říct, že Pacquiao vyhrál pět kol, zatímco Horn vyhrál sedm kol," dodali.

Dosud neporažený bývalý učitel Horn dostal šanci utkat se s Pacquiaem poté, co sešlo z dubnového duelu jedenáctinásobného mistra světa s Britem Amirem Khanem. Se stříbrným medailistou z OH 2004 v Aténách se měl Pacquiao utkat na základě volby fanoušků na twitteru. Horn se v původním hlasování umístil až na posledním místě.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní