Rubriky:

Tenis

Tenisový Wimbledon letos nabídne rekordní prémie

24. dubna 2007 17:26 - LONDÝN

Letošní Wimbledon bude pro tenisty i tenistky nejlukrativnější akcí v historii. Londýnští pořadatelé nejslavnějšího turnaje na trávě v úterý oznámili, že celková dotace se zvýšila o téměř devět procent na 11 282 710 liber. Po únorovém dorovnání prémií do stejné výše pro muže i ženy si noví šampióni ve dvouhře vydělají rovných 700 000 liber, což je téměř 28,9 miliónu korun.

 

ČTK/AP

"Žádný jiný tenisový turnaj nikdy nenabízel vyšší prize money než Wimbledon 2007," uvedl v úterý šéf pořádajícího All England Clubu Tim Phillips. Loni si Švýcar Roger Federer za svůj již čtvrtý wimbledonský titul za sebou odnesl prémii 655 tisíc liber, Francouzka Amélie Mauresmová inkasovala 625 tisíc.

Na wimbledonském grandslamu, který se uskuteční od 25. června do 8. července, bude také poprvé využívána počítačová technologie zvaná Jestřábí oko, jež dává hráčům možnost rozsoudit sporné výroky rozhodčího. Na grandslamu zažila premiéru loni na US Open, letos ji měli tenisté k dispozici v lednu na Australian Open. Ve Wimbledonu bude instalována na dvou největších kurtech.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..