Rubriky:

Tenis

Podle Vaidišové mají mít tenistky stejné prémie i díky vzhledu

16. května 2007 14:12 - ŘÍM

Podle nejlepší české tenistky Nicole Vaidišové si tenistky zaslouží stejné prémie jako jejich mužští kolegové také díky svému vzhledu. Atraktivita hráček a jejich oblečení totiž podle ní zvyšuje sledovanost turnajů ženského okruhu WTA. Na těch se dosud rozděluje méně peněz než v mužské ATP, i když na všech čtyřech grandslamových turnajích jsou od letoška prémie srovnané.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Tenistky sice hrají kratší zápasy, ale podle Vaidišové přitahují pozornost jiným způsobem. "Myslím, že spousta lidí se chce dívat na dobře oblečené dívky. Myslím, že nám móda hodně pomohla, fanoušci nás sledují také díky tomu," řekla aktuálně sedmá hráčka světa během turnaje v Římě, z něhož se musela kvůli problémům se zápěstím na poslední chvíli odhlásit.

Oblečení však podle ní není jediným důvodem, proč je ženský tenis čím dál populárnější. "Zvýšila se úroveň hry. Není tady jenom Justine (Heninová) a Serena (Williamsová), ale také další hvězdy, ze kterých si veřejnost vybírá. Každým rokem je náš tenis čím dál větší zábavou," zdůraznila.

Premiérově totožná dotace mužské a ženské dvouhry na nadcházejícím Roland Garros je podle loňské semifinalistky pařížského grandslamu velkým pokrokem. "Myslím, že je to velká věc pro ženský tenis, urazily jsme dlouhou cestu."

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..