Rubriky:

Tenis

Tenistky odletěly do Španělska bez Vaidišové, ale s odhodláním

10. července 2007 12:09 - PRAHA

Nekompletní český fedcupový tým odletěl do Španělska na barážové utkání o účast ve Světové skupině I. Ve výpravě chyběla nejlepší česká tenistka Nicole Vaidišová, která si ještě doma léčí nachlazení. Po návratu z Wimbledonu leží od soboty v posteli a nad jejím startem se vznáší otazník.

"Ve středu půjde na kontrolu. Až budou výsledky testů, uvidíme. Musíme počkat," řekl na tiskové konferenci její nevlastní otec a nehrající kapitán týmu Aleš Kodat. Navzdory této komplikaci neztrácel optimismus. "Odjíždíme do Španělska v bojovné náladě a s jasným přáním zvítězit a postoupit do první Světové skupiny. Pevně věříme, že se nám to podaří," prohlásil.

Do Španělska odletěly Lucie Šafářová, Iveta Benešová a Barbora Záhlavová-Strýcová, k nimž se připojila talentovaná Petra Kvitová. Ta je v případě potřeby připravena zaskočit. Kodat zatím neupřesnil, kdo by při neúčasti desáté hráčky světa nastoupil do dvouhry.

Bolavé koleno už Šafářovou netrápí 

Zatímco Vaidišovou postihly zdravotní problémy, Šafářovou už netrápí bolavé koleno, které si poranila při uklouznutí na wimbledonské trávě. I když byla nejdřív v šoku, její obavy se nepotvrdily. "Vyšetření magnetickou rezonancí ještě v Londýně ukázalo, že to není vážné, jenom se o sebe pohmoždily kosti. Všechny vazy to vydržely a teď už jsem stoprocentně v pořádku," řekla.

Stejně jako zbytek českého týmu doufá v uzdravení Vaidišové, ale ani v opačném případě neskládá zbraně. "Určitě máme silný tým i tak. Byla by to pro nás ztráta, ale doufám, že i tak bychom dokázaly zvítězit," uvedla.

Po návratu z Londýna, kde po svém vyřazení ještě pár dní povzbuzovala přítele Tomáše Berdycha, trénuje na antuce. Během týdne si musela zvyknout na úplně jiný povrch. "Těžší je asi přechod z trávy na antuku než opačně, protože to najednou člověku skáče nad hlavu," vysvětlila.

Obě španělské singlistky dobře zná a uvědomuje si, že právě na antuce jsou nejsilnější. S jedničkou týmu Anabel Medinaovou-Garriguesovou zatím oba vzájemné zápasy prohrála, dvojku Lourdes Domínguezovou-Linovou porazila letos na antuce v Estorilu. "Mají výborný fyzický fond, dokážou tam běhat tři hodiny. Hrají hodně liftované míče. Já zase hraju hru, která je hodně rychlá a i na antuce jsem schopná to zabít," dodala Šafářová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..