Rubriky:

Tenis

Vypoklonkuje Baroš hvězdné rivaly z útoku Liverpoolu?

18. července 2003 10:18 - LIVERPOOL

Útočník anglického Liverpoolu Emile Heskey na loňskou sezónu nevzpomíná v nejlepším. Nastřílel 'mizerných' šest ligových gólů a ztratil důvěru klubového i reprezentačního kouče. Tím se ovšem otevřela šance vytvořit novou útočnou dvojici - Milan Baroš, Michael Owen. Trenér Gérard Houllier ale slíbil anglickému kanonýrovi ještě jednu šanci.

 

Internet

Heskey, kterého před časem Liverpool koupil za rekordních 11 miliónů liber, však nemá jednoduchou roli, Baroš se totiž ukazuje ve výtečném světle. A Owen má místo v útoku Reds snad navěky rezervované...

"Emile ale vypadá dobře," nechal si otevřené vrátka Houllier s narážkou na přátelský zápas s německým Kolínem, který Liverpool vyhrál 3:1 a Heskey se představil parádní a úspěšnou ranou z osmnácti metrů. "Podpořil jsem ho, ale zbytek je už jen na něm. Nyní musí ukázat, na co skutečně má," dodal kouč.

Bohatý výběr

Francouzský trenér má k dispozici čtveřici vynikajících útočníků, z nichž může poskládat několik útočných kombinací. Když Houllier nastupoval, sázel zejména na Owena s Heskeyem. Ovšem až do chvíle, než se Heskey střelecky zastavil. V současnosti zřejmě nejžhavější kandidáti na utvoření útočné dvojice Owen a Baroš jsou si herně podobní a mohli by si vyhovovat. List The Sun však spekuluje, zda budou schopni vytvořit efektivní a spolupracující pár.

Další možnost: Owen a nový liverpoolský přírůstek Harry Kewell. Rychlý Australan loni v dresu Leedsu nastřílel šestnáct branek a s Owenem by si mohl rozumět. Dobrá volba na pohárové zápasy venku, radí Houllierovi The Sun.

Co když bude Owen zraněný?

Dále přicházejí do úvahy Heskey s Barošem či Kewellem. V případě, že na Anfield Road nebudou řádit zranění a všichni útočníci zůstanou zdraví, jsou tyto varianty nemyslitelné. Owen má místo v útoku jisté.

Ale pokud by k něčemu takovému přece jen došlo, mohlo by být spojení Heskeyho s Barošem účinné zejména ve vzdušných soubojích. Oba jsou vysocí a zdatní hlavičkáři. A Kewell s Heskeyem? Kombinace, která by dělala vrásky obranám, soudí ostrovní list. Silný Heskey by na sebe vázal obránce a Kewell vysbíral drobky...

Houllier se však nad všemi spekulacemi usmívá a zůstává tajemný. "Uvidíme," říká jen. Na poznání, s jakou dvojicí na hrotu vyběhne Liverpool do příští sezóny, si tedy musíme počkat. Alespoň jeden muž má přesto jasno - Barošův manažer Pavel Paska. Mluvil jsem s Houllierem a Milana nehodlá pustit, chce na něm a na Owenovi v příštím ročníku stavět, řekl nedávno Paska.

Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..