Rubriky:

Tenis

Tenistky čeká v baráži Izrael

5. února 2008 11:22 - LONDÝN

Pouhé dva dny po brněnské výhře nad Slovenskem se české tenistky dozvěděly soupeřky pro další fedcupovou baráž. Včerejší los rozhodl, že vyrazí do Izraele, aby se pokusily o průnik do elitní Světové skupiny. Hraje se 26. a 27. dubna.

„S losem jsem spokojený o něco víc než středně,“ vtipkoval kapitán Petr Pála poté, co se dozvěděl londýnský verdikt. „Nejlepší by asi bylo hrát doma s Německem, ale nemůžeme chtít všechno.“

Co české tenistky v Izraeli čeká? „Určitě bouřlivé prostředí,“ je jasné Pálovi. Přesvědčit se o tom mohla o víkendu šampiónka z Australian Open Maria Šarapovová, jejíž hlasité vzdechy při úderech parodovali izraelští diváci v průběhu hry. Porážce svých tenistek 1:4 s Ruskami ale nezabránili.

Pála varuje před formou dvacetileté Peerové

Hrát se bude zřejmě v Národním sportovním centru v Tel Avivu. „Nejspíš na tvrdém povrchu,“ říká Pála, který varuje před formou dvacetileté Šahar Peerové. „Je to hráčka, která se pohybuje kolem 15. místa na žebříčku v singlu i v deblu. Navíc je v Izraeli nesmírně populární.“ Peerová má s Vaidišovou vyrovnanou bilanci 1:1, českou jedničku však porazila při loňském US Open v tie breaku třetí sady. S Lucií Šafářovou vede Izraelka 2:1 na zápasy.

„Důležité je, abychom byli kompletní a mohli počítat s body proti jejich dvojce Obzilerové, která je v deváté desítce žebříčku,“ přeje si český kapitán a nepředpokládá, že by bezpečnostní situace v Izraeli ohrozila konání zápasu.

„Záruky dává pořádající strana, ale s tím nebude problém,“ dodává kapitán, který měl sice s tenisovým svazem dohodu jen na zápas se Slovenskem, ale počítá, že u týmu vydrží. „Není důvod se nedomluvit,“ tvrdí Pála.

Los baráže o Světovou skupinu I:
Izrael - Česko, Itálie - Ukrajina, Japonsko - Francie, Argentina - Německo.
Los baráže o Světovou skupinu II:
Belgie - Kolumbie, Rakousko - Švýcarsko, Slovensko - Uzbekistán, Chorvatsko - Srbsko.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..