Rubriky:

Tenis

Tenista Federer si nemyslí, že by jeho kariéra uvadala

11. března 2008 14:09 - NEW YORK

První hráč světového žebříčku Roger Federer v posledních měsících přišel o gloriolu neporazitelnosti, ale nemyslí si, že by jeho kariéra upadala. Švýcarský tenista hodlá porážky s Novakem Djokovičem v semifinále Australian Open a Andym Murraym v prvním kole turnaje v Dubaji vzít jako novou motivaci.

Jednou z příčin Federerových klopýtnutí může být mononukleóza, kterou prodělal v lednu, o nemoci se ale dozvěděl až po Australian Open. V čele světového žebříčku má před Španělem Rafaelem Nadalem náskok 350 bodů, což je nejméně od května 2004. Na turnaji v Indian Wells, který začne tento týden, ještě nemůže o pozici světové jedničky přijít. Loni totiž prohrál hned ve druhém kole a obhajuje pouze pět bodů, zatímco obhájce titulu Nadal 500 bodů.

Federer po těsném vítězství v pondělním exhibičním zápase s Petem Samprasem úvahy o krizi odmítl. "Ve Švýcarsku je možná až trochu moc spekulací, že moje kariéra skončila. Lidé prostě musejí vědět, že jsem zdravý a spokojený, nikoliv zničený a zbědovaný," prohlásil.

Federer věří, že mu porážky dodají novou energii

Majitel dvanácti grandslamových titulů věří, že mu porážky dodají novou energii. "Takové prohry mě motivují víc než cokoliv jiného. Snažit se dostat zpátky, snažit se dokázat, že jsem pořád ten, koho je třeba porazit," uvedl hráč, který je v čele žebříčku pro nasazování do turnajů od 2. února 2004, tedy 215 týdnů.

V současné době má mimořádnou chuť do tenisu. "Rád hraju na centrálních dvorcích po celém světě. Spousta lidí mě rádá vidí, což mě těší. Čím dál raději trénuji. Nejvíc si užívám zápasy, tlak, fanoušky, centrální dvorce. Doufám, že mi to vydrží co nejdéle," prohlásil.

Federerovi věří i Sampras, který je se čtrnácti grandslamovými trofejemi stále rekordmanem. "Když sem tam prohrál zápas, lidé mají pocit, že přišel o svou nadvládu. Já se na to tak nedívám. Bude hrát v Indian Wells, bude hrát v Miami a bude tam hrát dobře. Jakmile dojde na opravdu velké turnaje, myslím, že právě on zvedne nad hlavu trofej," řekl šestatřicetiletý Američan.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..