Federer v Monte Carlu vyhrál zápas ze stavu 1:5 ve třetím setu

MONTE CARLO

Málo vídaný obrat se v druhém kole turnaje v Monte Carlu podařil Rogeru Federerovi, který v třetím setu utkání s Rubenem Ramírezem-Hidalgem prohrával už 1:5. Nejlepší tenista světa dokázal následně získat pět gamů za sebou a v tie-breaku 137. hráče žebříčku porazil 7:1.

Federer tak vydřenou výhrou navázal na nedělní triumf na turnaji v Estorilu, jenž byl jeho prvním v dosud rozpačité sezóně.

Světový hráč číslo jedna, jenž měl v prvním kole volno, zahájil zápas suverénně a první set vyhrál za půl hodiny 6:1. Pak však začal kazit, odešlo mu první podání a aktivitu převzal třicetiletý Španěl, jenž do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace. Další sadu favorit prohrál 3:6 a nedařilo se mu ani v rozhodující fázi, kdy pustil soupeře až do vedení 5:1.

"Byl jsem trochu pomalý. Soupeř navíc hrál v prvním setu tak špatně, že mě to dokonale zmátlo. Naštěstí pak neunesl tíhu okamžiku, když podával na výhru v utkání," řekl novinářům první hráč světového žebříčku.

V pravý moment však Federer zpřesnil hru a soupeře, který se několikrát ocitl dva míčky od životního triumfu, začal přehrávat. Za stavu 6:5 pro favorizovaného Švýcara ještě dokázal Ramírez-Hidalgo přerušit sérii pěti prohraných gamů a udrženým podáním si vybojoval tie-break, v něm ale Federer jasně dominoval a postoupil do třetího kola proti Gaelu Monfilsovi. "Z předvedené hry jsem zklamaný, ale jinak si nemůžu stěžovat. Na antuce mám za sebou šest zápasů a všechny jsem vyhrál. To mě velmi těší," prohlásil Federer.

Mnohem pohodlnější vstup do turnaje prožil druhý nasazený hráč a obhájce titulu Rafael Nadal. Antukový král ve druhém kole porazil Chorvata Maria Ančiče 6:0 a 6:3. Španělský tenista, který může v Monte Carlu triumfovat počtvrté za sebou, se ve třetím kole utká s krajanem a turnajovou třináctkou Juanem Carlosem Ferrerem.

MONTE CARLO:
Dvouhra - 2. kolo:
Federer (1-Švýc.) - Ramírez-Hidalgo (Šp.) 6:1, 3:6, 7:6 (7:1), Gasquet (7-Fr.) - Vliegen (Belg.) 6:1, 6:2, Robredo (12-Šp.) - Söderling (Švéd.) 6:4, 7:6 (7:3), Nadal (2-Šp.) - Ančič (Chorv.) 6:0, 6:3, Davyděnko (4-Rus.) - Bolelli (It.) 6:2, 7:6 (7:5), Ferrer (5-Šp.) - Safin (Rus.) 6:2, 6:3, Nalbandian (6-Arg.) - O. Rochus (Belg.) 6:4, 6:3, Andrejev (Rus.) - Južnyj (8-Rus.) 6:3, skreč, Almagro (Šp.) - Monaco (11-Arg.) 6:2, 3:0 skreč, Ferrero (13-Šp.) - Nieminen (Fin.) 6:3, 6:3, Monfils (Fr.) - Karlovič (15-Chorv.) 7:6 (10:8), 6:1, Kohlschreiber (16-Něm.) - Kiefer (Něm.) 6:2, 6:4, Tipsarevič (Srb.) - N. Lapentti (Ekv.) 5:7, 7:6 (7:5), 6:4, Querrey (USA) - Seppi (It.) 6:1, 7:5.
Čtyřhra - 2. kolo:
Aspelin, J. Knowle (5-Švéd./Rak.) - Djokovič, Štěpánek (Srb./ČR) 6:2, 7:6 (7:3), Čermák, Kohlschreiber (ČR/Něm.) - Dlouhý, Vízner (6-ČR) 5:7, 6:4, 10:5.