Rubriky:

Tenis

Belgie se ptá, zda Heninová neskončí alespoň na čas s tenisem

13. května 2008 11:54 - BRUSEL

Belgické deníky v úterý na svých webových stránkách spekulují, zda si světová jednička Justine Heninová nedá po dalším zklamání způsobeném neúspěchem na turnaji v Berlíně na čas pauzu od tenisu. Po návratu domů se prý třeba podle listu La Libre Belgique zdá, že se Heninová opravdu zabývá myšlenkou, že by raketu mohla na blíže nespecifikovanou dobu odložit do kouta.

List na svém webu zdůraznil, že zatím jde jen o spekulace. Avšak hned vzápětí dodal známé přísloví, podle něhož "na každém šprochu pravdy trochu".

"Je třeba položit si ty správné otázky," řekla Heninová minulý týden v Berlíně po nečekané prohře s Dinarou Safinovou, s níž přitom v pěti předchozích zápasech neztratila ani set.

"To, co nyní zažívám, není uspokojující. Doufala jsem, že zase najdu důvěru, a těžko se to přijímá. Nevím, zda se vyčerpaly zdroje, ale chybí mi energie. Tímto směrem je třeba se upírat," dodala světová jednička.

Oznámila, že se cítí unavená a potřebuje přestávku

Heninová nakonec nestartuje na turnaji v Římě, který začal v pondělí. Organizátorům oznámila, že se cítí unavená a potřebuje přestávku na odpočinek. Za pozdní odhlášení přitom musí zaplatit pokutu zhruba 13 000 eur (325 000 korun).

Loni se belgické hvězdě podařilo získat desítku titulů. Problém prý nyní netkví ani tak v tom, že se jí zatím nedaří, jako spíš skutečnost, že se nemůže z krize vymanit. Po pauze, kterou si dala s cílem najít potřebné síly, odjela do Berlína. Avšak tam v třetím kole utržila další šrám. "Mám nějak menší jiskru," připustila.

"V poslední době jsem přemýšlela nad spoustou věcí. Stala se ze mě superstar a já to jen špatně přijímala," dodala. Prohlásila také, že by ráda dokončila svá studia, jak kdysi slíbila rodičům, či cestovala po světě bez všudypřítomného tlaku spojeného s pozicí nejlepší tenistky.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..