Čeští tenisté na Světovém poháru neobhájí finálovou účast

DÜSSELDORF

Čeští tenisté neobhájí loňskou finálovou účast na Světovém poháru v Düsseldorfu. Po porážce se Spojenými státy americkými nestačili ani na Švédy, s nimiž Tomáš Berdych a Michal Tabara prohráli obě úterní dvouhry. Středeční čtyřhra už nemůže na výsledku tohoto duelu Červené skupiny nic změnit.

V souboji jedniček Berdych nestačil na Robina Söderlinga, kterému podlehl 4:6, 6:1 a 3:6. V úvodním setu držel krok do stavu 3:3, ale pak ztratil servis a následně i celou sadu. Söderling byl aktivnější a více se prosazoval na returnu, nejlepší český tenista měl jen pětačtyřicetiprocentní úspěšnost prvního podání.

Ve druhé sadě Berdych převzal iniciativu a vyhrál ji hladce 6:1. V úvodu rozhodující sady zvládl game, při němž měl Söderling pět brejkbolů a desetkrát byl stav na shodě. Při dalším podání však udělal dvě dvojchyby, ztratil servis a Seveřan už zápas dotáhl do vítězného konce.

Tabara se pohybuje až na konci šesté stovky

Jako dvojku měl český kapitán Jaroslav Navrátil místo Iva Mináře k dispozici Michala Tabaru, který se pohybuje až na konci šesté stovky světového žebříčku. V duelu s Thomasem Johanssonem Tabara prohrál první set hladce 2:6 a ve druhé sadě prohrával už 1:4, ale nakonec měl sám blízko k vítězství.

Otočil druhé dějství a v rozhodujícím setu si za stavu 5:3 vypracoval při vlastním podání dva mečboly, ale ani jeden nevyužil a Johansson vyrovnal na 5:5. O osudu zápasu pak rozhodovala zkrácená hra, v níž český tenista při mečbolu soupeře udělal dvojchybu a ukončil zápas.