Safinová má po výhře nad Cibulkovou druhý titul za sebou

MONTREAL/STOCKHOLM

Slovenská tenistka Dominika Cibulková na turnaji v Montrealu na svůj první titul na okruhu WTA nedosáhla. V nedělním finále podlehla 2:6, 1:6 Rusce Dinaře Safinové, která vyhrála druhý turnaj za sebou.

Devatenáctiletá Cibulková i tak prožila týden snů. V Kanadě porazila Rusky Jelenu Dementěvovou, Naděždu Petrovovou, loňskou wimbledonskou finalistku Marion Bartoliovou a především budoucí světovou jedničku Jelenu Jankovičovou. Až v neděli její spanilou jízdu zastavila Safinová a utkání vyhrála za 68 minut.

Mladší sestra bývalé světové jedničky Marata Safina navázala na svůj týden starý triumf z Los Angeles a získala osmý titul v kariéře. Cibulkové by mělo její úspěšné tažení pomoci poprvé v kariéře do elitní dvacítky žebříčku.

MONTREAL:
Dvouhra - finále:
Safinová (7-Rus.) - Cibulková (SR) 6:2, 6:1
Čtyřhra - finále:
Blacková, Huberová (1-Zimb./USA) - Kirilenková, Pennettaová (Rus./It.) 6:1, 6:1.

Murray v Cincinnati vyhrál první turnaj série Masters

Britský tenista Andy Murray porazil ve finále turnaje v Cincinnati světovou trojku Novaka Djokoviče a získal svůj první titul kategorie Masters. Jednadvacetiletý Skot v neděli vyhrál nad svým srbským vrstevníkem 7:6, 7:6, když proměnil až šestý mečbol.

Murray porazil Djokoviče podruhé za sebou, před týdnem ho vyřadil v Torontu. Djokovič v sobotu zdolal v semifinále suveréna posledních týdnů Rafaela Nadala a odložil jeho korunovaci světovou jedničkou o dva týdny. Za své šesté vítězství na okruhu ATP získal Murray prémii 420 000 dolarů.

CINCINNATI:
Murray (8-Brit.) - Djokovič (3-Srb.) 7:6 (7:4), 7:6 (7:5).
B. Bryan, M. Bryan (1-USA) - Erlich, Ram (3-Izr.) 4:6, 7:6 (7:2), 10:7.

Wozniacká získala ve Stockholmu premiérový titul

Osmnáctiletá Dánka Caroline Wozniacká si připsala svůj premiérový titul na okruhu WTA, když ve finále ve Stockholmu smetla Rusku Věru Duševinovou 6:0 a 6:2. Vítězka wimbledonské juniorky z roku 2006 v neděli stejně jako její soupeřka musela absolvovat ještě ranní semifinále, v němž vyřadila nasazenou jedničku Agnieszku Radwaňskou, ale ani to netrvalo o mnoho déle.

Také Duševinová hrála ve svém prvním finále, ale ani ve druhém vzájemném souboji na Wozniackou recept nenašla. Jejich první duel skončil letos v Portoroži ještě jasnějším výsledkem, když o čtyři roky mladší Dánka ztratila jediný game.

V ryze českém finále čtyřhry si zajistily prvenství Iveta Benešová s Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Pětadvacetileté Benešové, pro kterou znamená stockholmská výhra již druhý letošní titul ve čtyřhře, tak ideálně vyšla příprava na olympijský turnaj, kde nastoupí po boku Nicole Vaidišové.