Rubriky:

Tenis

Agassi se po třech letech vrátí k soutěžnímu tenisu

25. června 2009 10:24 - FILADELFIE

Bývalý první tenista světa Andre Agassi plánuje návrat k tenisu na soutěžní úrovni. Měl by se představit minimálně ve dvou zápasech týmu Philadelphia Freedoms v rámci americké tenisové ligy World Team Tennis. Nevyloučil ani účast na dalších turnajích. Uvedla to agentura AP.

 

Alastair Grant, ČTK/AP

"Už je to pár let, co jsem hrál závodně. Už mi to trochu chybělo," uvedl devětatřicetiletý Agassi. "Poté co jsem skončil, vzal jsem si čas, abych zjistil, jak se budu moci nejlépe spojit s tenisem v budoucnu, aby to mělo smysl. Nebylo lehké to skloubit se všemi mými povinnostmi," dodal s tím, že mu mnoho času zabírá péče o vlastní nadaci a školu, kterou založil.

Agassi během úspěšné kariéry vyhrál 60 turnajů ATP a získal osm grandslamů. Je jedním z šesti hráčů, kterým se podařilo vyhrát každý ze čtyř grandslamových turnajů. Kariéru ukončil v roce 2006 po US Open. Poté se spolu s manželkou a rovněž legendární tenistkou Steffi Grafovou zúčastňoval mnoha exhibičních zápasů.

Nyní si znovu vyzkouší soutěžní tenis. "Tenis mi chyběl. Je to sport, který jsem dělal celý život, navíc jsou tam lidé, které znám celý život. To jsou důvody, proč to chci zase dělat. Mám velkou motivaci," vysvětlil.

V týmu Philadelphie se setká mimo jiné s Venus Williamsovou. Soutěže se pravidelně účastní i její sestra Serena, Rusky Maria Šarapovová a Anna Kurnikovová, Belgičanka Kim Clijstersová či legendy jako Martina Navrátilová a John McEnroe. Za Kansas pak nastupuje také Češka Květa Peschkeová, za Springfield zase Martin Damm.

V říjnu pak Agassi plánuje startovat na sérii turnajů pro hráče nad 30 let.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..