Rubriky:

Tenis

Chorvatští tenisté by rádi měli proti ČR v týmu i Ljubičiče

13. července 2009 21:11 - ZÁHŘEB

Chorvatský tým možná pro zářijové semifinále Davisova poháru proti českým tenistům opět posílí Ivan Ljubičič. Přemluvit bývalého třetího hráče světa k návratu do týmové soutěže zřejmě zkusí kapitán chorvatských tenistů Goran Prpič. "Češi jsou nepříjemný soupeř a musím říct, že na ně potřebujeme ještě jednoho dobrého hráče," citoval Prpiče po utkání web Davis Cupu.

Na otázku, zda se bude snažit získat Ljubičiče, který s momentálně nemocným Mariem Ančičem získal pro Chorvatsko salátovou mísu v roce 2005, odvětil: "Nevím, ale doufáme, že změní své rozhodnutí a do Davis Cupu se vrátí."

Prpič se v letošní sezoně podobně jako český kapitán spoléhá pouze na dva tenisty - na Marina Čiliče a Iva Karloviče. Ljubičič se s reprezentací rozloučil v únoru 2007 a pokud by se vrátil, by byl posilou do čtyřhry, kterou mají Chorvati slabší, ale i alternativou pro dvouhru. Ančič, bývalá světová sedmička, se stále potýká s následky mononukleózy, kterou onemocněl před dvěma lety.

Ljubičič hrál Davisův pohár naposledy proti Německu a po prohře prohlásil, že skončil. "Jednou už jsem Davisův pohár vyhrál, ale podruhé se mi to bohužel nepovede. Moje mise v poháru skončila," řekl tehdy Ljubičič, ale údajně měl dodat, že pokud by chyběli dva z tria Karlovič, Čilič a Ančič, tak by národnímu výběru opět pomohl.

V letech 1998 až 2007 Ljubičič nevynechal jediný ročník Davis Cupu, celkem odehrál 54 zápasů s bilancí 36 výher a 18 porážek.

Očekává se, že v Chorvatsku se 18. až 20. září bude hrát opět v Poreči, kde Prpičův tým zdolal Američany před bouřlivým publikem, a znovu na antuce. "Ještě nevíme, na jaký povrch Čechy pozveme, protože jsou opravdu silným týmem. Musíme se rozmyslet," uvedl kapitán.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..