Rubriky:

Tenis

Hrbatý dal na rozloučenou s Davis Cupem soupeři dva kanáry

20. září 2009 20:42 - BRATISLAVA

Tenista Dominik Hrbatý se stylově rozloučil s Davisovým pohárem, v němž reprezentoval Slovensko 14 sezón. Ve svém posledním utkání v týmové soutěži deklasoval jednatřicetiletý hráč makedonského mladíka Tomislava Jotovského za pouhých 44 minut nejvýraznějším možným skóre 6:0, 6:0.

Slováci se díky hladkému bratislavskému vítězství 5:0 nad Makedonií udrželi v I. skupině euroafrické zóny Davisova poháru. V příští sezóně už ale u toho poprvé od roku 1996 nebude Hrbatý, jenž s reprezentací končí.

Slovensko už sice mělo jasné vítězství nad Makedonií po čtyřhře, dnes ale i za rozhodnutého stavu Hrbatý nastoupil. Při své plánované rozlučce dosáhl 28. výhry v Davis Cupu a stal se tak nejúspěšnějším Slovákem, neboť o jeden vyhraný zápas překonal někdejšího spoluhráče Karla Kučeru.

Bývalý 12. hráč světa a semifinalista Roland Garros porazil během svého působení v Davis Cupu čtyři světové jedničky Marcela Riose, Andyho Roddicka, Marata Safina a Gustava Kuertena a pomohl Slovensku k historickému úspěchu v podobě postupu do finále v roce 2005. V něm Slováci podlehli Chorvatsku.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..