Rubriky:

Tenis

Djokovič povede srbské tenisty do boje pro českému týmu

7. září 2010 22:46 - PRAHA

Srbové nominovali na semifinále Davisova poháru proti českým tenistům podle očekávání světovou trojku Novaka Djokoviče, Viktora Troického, Janka Tipsareviče a deblistu Nenada Zimonjiče. Utkání se hraje v Bělehradu od 17. do 19. září.

 

Toby Melville, Reuters

"Vidím to tak šedesát čtyřicet pro nás," řekl Tipsarevič, který vyřadil na US Open Američana Andyho Roddicka, pro srbská média. "Máme podobné týmy, silné jedničky a skvělé páry pro čtyřhru," dodal.

Tipsarevič i Troicki očekávají, že se Beograd aréna pro šestnáct tisíc fanoušků zaplní do posledního místa a vytvoří domácím bouřlivou atmosféru. "Přijďte nám fandit v této historické bitvě, tohle nebude často k vidění," vyzýval Tipsarevič diváky k návštěvě duelu.

Troicki, který letos dvakrát na sérii amerických turnajů porazil Radka Štěpánka, věřil, že Srbové mají šanci nejen přejít přes Česko, ale získat salátovou mísu pro vítěze Davis Cupu. "Máme velkou šanci zakončit rok tím nejlepším způsobem. Naše síla je velká," řekl.

Český tým ovšem Troicki nepodceňoval. Vyzdvihl sílu Tomáše Berdycha, českého deblu a zkušenosti Štěpánka. "Budeme potřebovat maximální podporu publika," spoléhal jako Toipsarevič na diváky.

Český kapitán Jaroslav Navrátil již v pondělí oznámil českou čtveřici Tomáš Berdych, Radek Štěpánek, Jan Hájek a Ivo Minář.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..