Tenista Djokovič vyhrál potřetí za sebou turnaj v Dubaji

DUBAJ

Srbský tenista Novak Djokovič vyhrál potřetí za sebou turnaj v Dubaji. Ve finále porazil čtyřnásobného vítěze Rogera Federera ze Švýcarska dvakrát 6:3.

Srbský tenista Novak Djokovič se raduje z vítězství.

Třiadvacetiletý Djokovič, kterému v semifinále kvůli zranění vzdal český tenista Tomáš Berdych, si s bývalou světovou jedničkou poradil za hodinu a 11 minut. Rodák z Bělehradu porazil Federera i v druhém letošním vzájemném utkání a stejně jako na Australian Open mu nedovolil uhrát ani set.

Djokovič díky finálovému triumfu zažívá nejdelší sérii bez porážky v kariéře, když včetně loňského finále Davis Cupu vyhrál 14 zápasů za sebou. Po vítězství na prvním grandslamu sezóny si připsal druhý titul v sezoně a jubilejní dvacátý v kariéře. Federer naopak nedokázal navázat na dubajské úspěchy z let 2003 až 2005 a 2007.

6 : 1, 1 : 0 Bejlek - Kalinská 6 : 1, 1 : 0 probíhá Živě
20240426T14 : 00:00+0200