Novák krok od pařížského finále

PAŘÍŽ

Česká tenisová jednička Jiří Novák učinila v pátečním osmifinále turnaje série Masters v Paříži další krok na cestě do finále. Ve dvou setech si hravě poradil s Maročanem Hichamem Arazimem. V cestě do finále změří síly s Rumunem Andrejem Pavlem.

Novák si s kvalifikantem Arazim poradil za hodinu a dvě minuty bez problémů 6:2 a 6:1. Český tenista si postupem do semifinále spravil chuť. Mezi čtyři nejlepší tenisty turnaje série Masters se naposledy probojoval loni v Římě. Ve stejném roce si připsal i neúspěšnou finálovou účast v Madridu. Pokud Novák v Paříži přehraje i Pavla, může být náhradníkem na 'dýchánku' nejlepších - Masters Cupu v Houstonu.

Rumun Pavel, sobotní soupeř Nováka, v osmifinále porazil pátého nasazeného Němce Rainera Schuettlera. První set sice prohrál poměrem 2:6, avšak v následujících dvou se dokázal vrátit do hry a jasně zvítězil 6:3 a 6:2. Rumunská tenisová jednička si by případným ziskem pařížského titulu rozšířila svou sbírku vítězství z turnajů série Masters na dva. První získal v roce 2001 v Montrealu.

Novák se s Pavlem střetl poprvé v roce 1996 v Bukurešti. Ve čtvrtfinále podlehl rumunskému tenistovi 3:6 a 2:6. V následujících dvou střetnutích slavil vítězství Novák. Stav vzájemných utkání na 2:2 pak Rumun srovnal v loni v Paříži, kdy českého tenistu porazil 6:1 a 6:3.