Rubriky:

Tenis

Novák zvládl Dupuise, ale z dalšího soupeře má obavy

26. května 2004 07:49 - PAŘÍŽ

I počtvrté v tenisové kariéře si Jiří Novák poradil s francouzským tenistou Antonym Dupuisem a na French Open postoupil do druhého kola. S domácím zástupcem v úterý ztratil jen třetí set a po téměř třech a čtvrt hodině si mohl oddechnout. Trpělivou hrou dovedl zápas do vítězného konce v poměru 6:4, 6:4, 6:7 a 6:3.

"Trpělivost - to byl hlavní předpoklad, protože na antuce se hrají dlouhé výměny. Člověk nesmí nikam pospíchat, mohlo by se mu to vymstít," řekl po svém prvním letošním vystoupení na antukovém grandslamu nejlepší český tenista. Loni se v Roland Garros probojoval až do čtvrtého kola, což je v Paříži jeho dosavadním maximem.

Novákovi se podařilo dát Dupuisovi osmnáct es, což je na antuce poměrně vysoký počet. "V důležitých momentech jsem se mohl spolehnout na svůj servis, ale celkově jsem hrál dobrý tenis. To je dobrá známka do druhého kola," vykládal. V dalším kole Argentinec

Příští soupeř v něm vzbuzuje respekt. Bude jím jeden z argentinských antukářů: buď Guillermo Caňas, nebo Gaston Gaudio. Na otázku, koho by si přál raději, Novák odpověděl: "Ani jednoho. Oba jsou to silní borci, zvlášť na antukovém dvorci. Ale míč je kulatý, stát se může cokoli. Jsem připraven nechat na hřišti srdce," slíbil Novák.

V Paříži jej čeká ještě čtyřhra. Původně měl hrát s tradičním partnerem Radkem Štěpánkem, ale nakonec musel hledat náhradu a dohodl se se Slovákem Karolem Beckem. "Radek se po smolné porážce rozhodl, že se místo čtyřhry raději bude připravovat na obhajobu titulu na prostějovském challengeru. To jsem respektoval, tak jsem se na poslední chvíli dohodl s výborným kamarádem Beckem," vysvětlil Novák.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..