Rubriky:

Tenis

Grafová uvedení do tenisové Síně slávy oplakala

12. července 2004 11:37 - NEWPORT

Tenisová Síň slávy se v neděli rozrostla o další legendy bílého sportu. Do hvězdné společnosti byli v americkém Newportu slavnostně uvedeni Steffi Grafová, Stefan Edberg a Dorothy 'Dodo' Cheneyová. Grafovou uvítal mezi nejlepšími Andre Agassi, jenž svou manželku oslavným proslovem dovedl k slzám.

"Ne že by tahle příležitost nebyla už tak dost dojemná," řekla majitelka 22 grandslamových titulů. "Nejlepší na WTA Tour ale bylo, že mě přivedla k tobě. Za to budu vždycky vděčná," děkovala pak svému manželovi, s nímž má už dvě děti.

Grafová, jež strávila na prvním místě světového žebříku rekordních 377 týdnů, se dočkala poklony i od legendární Chris Evertové. "Když se mě někdo zeptá, kdo je nejlepší hráčka, jakou jsem za posledních 25 let viděla, řeknu Steffi Grafová. Bez jediného zaváhání," přiznala Evertová.

Osmatřicetiletý Edberg, jenž byl spolu s Grafovou zvolen v kategorii nedávných hráčů, získal během své kariéry šest grandslamových titulů a pomohl Švédsku čtyřikrát vyhrát Davisův pohár. Na první místo světového žebříčku se poprvé dostal v srpnu 1990, kdy z tenisového trůnu sesadil Ivana Lendla.

Na výsluní se vyhřívá i pětice českých rodáků

Sedmaosmdesátiletá Cheneyová, jež ještě před dvěma roky aktivně hrála, se pocty dočkala mezi veteránkami. Na svém kontě má více než 300 seniorských titulů včetně 20 triumfů na seniorských grandslamových turnajích. V Síni slávy je už od roku 1956 i její matka May Suttonová-Bundyová.

Z českých rodáků má své místo v Síni slávy pět tenistů: za Československo Jan Kodeš s Hanou Mandlíkovou, jako příslušníci jiných zemí pak Jaroslav Drobný, Ivan Lendl a stále ještě aktivní Martina Navrátilová.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..