Novák i Ulihrach budou v Tokiu bojovat o finále, Koukalová skončila

TOKIO

Na Kláru Koukalovou, která v Tokiu postoupila do semifinále, navázali další čeští tenisté Jiří Novák a Bohdan Ulihrach. Novák proklouzl mezi poslední čtyři po vítězství nad turnajovou čtyřkou Paradornem Srichaphanem, Ulihrach ve čtvrtfinále vyřadil Němce Björna Phaua.

Klára Koukalová o turnajový titul usilovat nebude.

Novák si s thajským reprezentantem poradil ve dvou setech shodně 6:4. O finále se v japonské metropoli utká s nejvýše nasazeným Australanem Lleytonem Hewittem, který zvítězil nad Francouzem Cyrilem Saulnierem.

Ve druhém pátečním utkání si Novák navíc zajistil v Tokiu účast v deblovém semifinále. Spolu s Petrem Pálou vyprovodil z turnaje Jihoafričany Jeffa Coetzeeho a Chrise Haggarda po setech 6:3 a 6:4.

Do semifinále vedle české jedničky postoupil také Bohdan Ulihrach, který tak potvrdil vzestup formy. Do hlavní soutěže postoupil z kvalifikace a zároveň v Tokiu překonal turnajové prokletí druhých kol. Devětadvacetiletý Čech porazil Phaua po setech 7:5 a 6:4 a po dvou letech si znovu zahraje semifinále turnaje ATP.

Ulihrach se o postup do finále utká s Taylorem Dentem. Americký tenista, který je v Japonsku sedmým nasazeným, ve čtvrtfinále ve třech setech porazil Lucemburčana Gillese Mullera.

Koukalová má již své semifinále za sebou. Ačkoliv vyhrála první sadu, nakonec z utkání s Mashonou Washingtonovou odešla poražena.

Koukalová vyhrála nad Američankou Washingtonovou sice první set 6:3, další dva však pro sebe získala Washingtonová a bude bojovat o turnajový titul.

Muži si v Tokiu rozdělí 690 tisíc dolarů, ženský turnaj je dotován částkou 170 tisíc dolarů.

TOKIO
Muži
Dvouhra - čtvrtfinále: Novák (5-ČR) - Srichaphan (4-Thaj.) 6:4, 6:4, Ulihrach (ČR) - Phau (Něm.) 7:5, 6:4, Hewitt (1-Austr.) - Saulnier (9-Fr.) 7:5, 6:1, Dent (7-USA) - Muller (16-Luc.) 6:4, 4:6, 6:2.
Čtyřhra - čtvrtfinále: Novák, Pála (4-ČR) - Coetzee, Haggard (JAR) 6:3, 6:4.