Rubriky:

Tenis

Kvitová je natěšená na Wimbledon, rodiče budou fandit v královské lóži

24. června 2012 15:40 - Londýn

Tenistka Petra Kvitová by ve Wimbledonu ráda navázala na svoji loňskou hru. Na obhajobu titulu na trávě v All England Clubu se česká hráčka snaží nemyslet a už se nemůže dočkat, až se vrátí na centrkurt, na kterém loni ve finále porazila Rusku Marii Šarapovovou.

 

Neil Tingle, Reuters

"Před prvním zápasem budu nervózní, ale doufám, že spíš tak natěšeně než svázaně. A určitě si mi vrátí krásné vzpomínky, co mám z loňska," řekla dvaadvacetiletá Kvitová na tiskové konferenci obhájkyně titulu před zahájením turnaje. "Už se nemůžu dočkat až si zase stoupnu na kurt. Je ctí být obhájkyní, ale snažím se na to nemyslet."

Na první zápas si Kvitová počká do úterý, kdy zahájí program na centrálním dvorci v duelu s 96. hráčkou světa Akgul Amanmuradovovou z Uzbekistánu. Budou u toho i její rodiče, kteří dostali od klubu pozvání a budou sedět přímo v královské lóži.

"Taťka už studoval, co všechno musí mít na sobě oblečené. Myslím, že byli nakupovat, aby to vypadalo, a myslím, že se hodně těší a i nějaká slzička ukápne," řekla fulnecká rodačka Kvitová. "A já jsem ráda, že tady budou, je to čest."

Po prvních trénincích se Kvitová cítila na londýnské trávě dobře a doufala, že napodobí loňské výkony. "Loni jsem hrála skvěle a pokusím se na to navázat a mít stejnou hru," řekla letošní semifinalistka Australian Open a French Open. "Není pro mě moc těžké si na trávu navyknout. Vlastně je to moje hra, jakou hraju vždycky."

S trenérem Davidem Kotyzou se snažili hru ještě vylepšit. Pracovali hodně na forhendu, který Kvitovou v poslední době moc neposlouchal. "Trochu ulítával? To je slabé slovo," komentovala své údery ze zápasu z Eastourne, kde v 1. kole prohrála s Ruskou Jekatěrinou Makarovovou. "Snažili jsme se forhend zlepšit a cítím, že to je lepší. Taky jsme pracovali na zatáčce servisu a pohyb je trochu jiný," řekla.

Prohra na úvod v Eastbourne nebyla příjemná, ale na psychice světové čtyřky by před Wimbledonem neměla zanechat stopy. "Makarovová nebyla, jak se říká, žádný čajíček na trávě, ale musím to brát pozitivně. Měla jsem dost času na trénink v Eastbourne i tady, takže věřím, že to bude dobré," usmála se Kvitová.

Podle své tradice nestuduje pavouka dvouhry a nezjišťuje si, s kým by mohla hrát. Proto na otázku, co říká tomu, že ji ve čtvrtfinále může čekat Serena Williamsová z USA, reagovala slovy: "To jste mi neměl říkat. To budu komentovat až potom."

Ve Wimbledonu letos Kvitová bydlí s realizačním týmem v jiném domě než loni při svém vítězném tažení. "Ale je hezčí, je větší," pochvalovala si. Rovněž si bude muset najít jednu novou restauraci, jedna ze dvou loňských italských totiž zanikla. A další změnou je, že letos netrénovala na zdi. "Doma bylo mokro, nešlo to," řekla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..