Rubriky:

Tenis

Chceme do finále Davis Cupu, říká sebevědomě kapitán Navrátil před bitvou v Buenos Aires

10. září 2012 08:22 - Praha

Historie se opakuje. Už před šestadvaceti měsíci vyrážel daviscupový tým do Jižní Ameriky bez Tomáše Berdycha i Radka Štěpánka. V Chile se kapitán Jaroslav Navrátil bez svých es obešel, nejlepší Češi se ale tentokrát do Buenos Aires kvůli vytížení na US Open přesunuli po vlastní ose. Semifinálová bitva s Argentinou (14. - 16. září) se nezadržitelně blíží.

 

ČTK

Tentokrát je o něco příjemnější letět z Prahy bez Tomáše a Radka, že?
Určitě. Když jsem viděl, jak se na Wimbledonu a na olympiádě klukům nedařilo, hlavně Tomášovi, tak jsem velice rád, že se vrátili do formy. Před takhle důležitým Davis Cupem je to strašně zásadní získat sebevědomí.

Viděl jste v Americe i Štěpánka?
Radek měl na US Open těžký los. Tři sety ale hrál s Almagrem vyrovnanou partii, možná byl i lepší. Podstatné je, že se vrátil k Petru Kordovi. Trénink probíhal účinně, Radek nabral kondici, formu a potvrdil to v New Yorku i v deblu. Od toho se můžeme odrážet. Domácí jsou mírným favoritem, ale po těchto výsledcích jsme optimisté, i když v Argentině moc týmů nevyhrálo.

Na stadiónu Parque Roca, kde se bude hrát, se to nepovedlo vůbec nikomu...
Všechny série jednou skončí a my se o to pokusíme. Nemáme co ztratit, jedeme tam s otevřeným hledím. Kluci budou dobře připravení, máme zkušené hráče, abychom to Argentině znepříjemnili a třeba i vyhráli.

Bude ve vašich plánech hrát nějakou roli fakt, že Štěpánek po olympiádě argentinskou jedničku del Potra porazil?
Neřekl bych. S Radkem jsem o tom zápase mluvil a del Potro přijel z Londýna úplně zničený, byl odevzdaný. Radek z toho ani neměl radost. Pak měli jít hrát spolu čtyřhru a del Potro ji skrečoval kvůli únavě. Tomu bych vůbec nepřikládal význam.

Je ale výhodou, že vy můžete počítat se Štěpánkem, zatímco Argentinci zkušeného Nalbandiana postrádají?
To je pro ně ztráta. Je to hráč s jedním z nejlepších skóre v Davis Cupu... Ale nevíme, jak to jeho zranění je vážné. Do čtvrtka se jejich kapitán ještě může rozhodnout. Kdyby to ale padlo jen na del Potra a Monaka, tak to pro ně bude určitě komplikovanější.

Zatímco Berdych se Štěpánkem zvládli daviscupové zápasy ve dvou mnohokrát...
Jak říkáte. Odehráli toho spolu tolik, jsou zvyklí. Máme jednu z posledních šancí vyhrát Davis Cup. Když se podíváme na další rok, tak Radkovi bude skoro 35 let a při vší úctě hrát tři dny po sobě, to je neskutečné vypětí, fyzické i psychické. Dohodli jsme se, že pro to uděláme maximum.

Takže jste měl s oběma hráči v Americe bojovou poradu?
Kluci seděli spolu a já pak mluvil s každým zvlášť. Řekli jsme si, že se chceme dostat do finále. Kdybychom se po těch letech, co jsme hráli semifinále i finále venku, mohli v listopadu utkat doma se Španělskem, to by byl pro tu naši partu bonbónek.

Marek Burkert, Právo

Postoupí čeští tenisté přes Argentinu do finále Davis Cupu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..