Rubriky:

Tenis

Štěpánek: Teď nechci raketu deset dnů ani vidět

9. listopadu 2004 10:54 - PRAHA

Tenista Radek Štěpánek si prožil týden snů. Na pařížském turnaji Masters ho po brilantní jízdě zastavil až ve finále Rus Marat Safin. Ve svém prvním velkém finále bojoval s nervozitou a sbíral cenné zkušenosti do dalších bojů. Diváky si na svoji stranu získal pohledným tenisem. "Turnaj mi dal obrovskou motivaci," přiznává Štěpánek v rozhovoru pro deník Právo.

V neděli jste na turnaji série Masters hrál finále s Rusem Safinem. Prohrál jste 0:3 na sety, ale i tak jste dosáhl životního úspěchu. Co vše jste od té doby stihl?
Bylo to šíleně hektické. Po finále tiskovka, pak dopingová kontrola. Na té jsem měl dost kliku: odevzdal jsem na milimetr přesně požadované množství vzorku moči. Stačilo o trošičku méně a byl jsem v Paříži další hodiny navíc. Přitom jsem pospíchal na letadlo domů. Stihl jsem ho.

Do Prostějova jste dorazil asi hodně po půlnoci, že?
Jasně. Ale v kolik přesně, to vůbec netuším. Nevnímal jsem nic, byl jsem úplně vyřízený. Jenže to jsem vlastně ještě pořád...Ale stejně mi je po takovém týdnu báječně.

Už víte, kam až vás turnaj v hale Bercy katapultoval v žebříčku?
Ne! Kolikátý jsem?

V systému ATP pro přihlašování do turnajů třiatřicátý. Fakt?
Tak to je úplná fantazie. O pět míst jsem trumfl své dosavadní maximum. Ale chci určitě ještě výš.

Jeden z organizátorů podniku v Paříži se nechal slyšet, že "Štěpánkovi a Novákovi by se mělo platit za to, aby nepřešli druhé kolo". Prý je vaše hra děsně nudná. Co vy na to?
Co na to mám říct? Já prostě dělám svou práci, jak nejlépe dokážu, a tohle mě nerozhodí. Cokoliv v životě uděláte, se bude někomu zdát pozitivní a jinému negativní.

Říkal jste, že takový tenis jako v Paříži jste v životě nehrál. Kde se ta forma vzala?
V nedávné době mě trápila záda. Tak jsem po US Open v Americe zůstal, vykurýroval se a hodně trénoval. I fyzičku. Pak jsem se začal cítit skvěle, ale k lepším výsledkům mi stále chybělo něco navíc. Teď jsem to zlomil na sérii Masters, což je vlastně menší grandslam.

Český tenis zažívá neuvěřitelné období, každý víkend má úspěch. Novák, Berdych, Vaidišová, teď vy. Existuje pro tu báječnou sérii nějaké vysvětlení, nebo se jedná jen o shodu náhod?
Každý z nás tvrdě pracuje. Nevím, možná jsme ladili formu všichni ve stejný čas...Nemyslím, že je to náhoda. Pro český tenis je v první řadě strašně důležité, že úspěchy jsou. Konečně.

Berete tento výsledek jako satisfakci za celoživotní dřinu? Co vám to dá do budoucna?
Obrovskou zkušenost a motivaci. Vždyť si to vezměte: hrál jsem podruhé během tří týdnů se Safinem. Poprvé jsem ho v Moskvě porazil, jenže tehdy jsme na sebe narazili ve druhém kole. V Paříži bylo vše úplně jiné. Hrálo se na tři sety, plná hala, mé první finále, byl jsem v úvodu nervózní. Už jsem zase chytřejší. A satisfakce je to samozřejmě také.

Co plánujete teď? Jedete na challenger do Bratislavy?
Ne. Odhlásím se ze všech turnajů až do konce sezóny. V Paříži jsem si v prvním kole s Llodrou trochu podvrtl kotník, nechci riskovat zhoršení zranění.

Byla s vámi v Paříži vaše přítelkyně Magda? Jiří Novák v přítomnosti manželky stále jen vítězí...
Nebyla. Strávili jsme společně turnaj v Moskvě, ale ona pak jela domů. Přála mi jen na dálku.

Když teď máte volno, pojedete na dovolenou? Třeba k moři?
Přemýšlíme o tom. Tak deset dnů nechci raketu ani vidět, pak začne příprava na Austrálii.

Už jste spolu s Magdou dlouho, nebude svatba?
Doufám, že ano. Snad mě bude chtít. Moc bych rád, ale zatím ještě nic nechystáme.

Za týden jste vydělal přes 7 miliónů korun. Uděláte si nějakou radost? Co takhle nové bydlení?
To teď nemá smysl, vždyť pořád lítám někde po světě. Nemáme rodinu, nic nám nechybí. Ale nějakou radost si udělám. Co to bude? To si nechám pro sebe...

Viktor Nosek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..