Rubriky:

Tenis

Murray pod Lendlem nabral svaly. Teď dře v Austrálii, kde se na kurtech samo uvaří vejce

11. ledna 2013 12:01 - Melbourne

Má za sebou průlomový rok, ale hlad britského tenisty Andyho Murrayho po dalších úspěších ještě vzrostl. Jako jediný z elitní trojky před Australian Open naplno "odhalil karty" a zúčastnil se přípravného turnaje v Brisbane, který také vyhrál. Teď mnozí věří, že by v Melbourne mohl dosáhnout na druhý grandslamový titul kariéry.

 

Tim Wimborne, Reuters

Zatímco světová jednička Novak Djokovič zahajovala sezónu na Hopmanově poháru a Roger Federer si první letošní start připíše až na samotném Australian Open, Murray si chtěl otestovat svoji formu na oficiálním turnaji a v Brisbane získal hned na úvod první trofej.

Svěřenec Ivana Lendla je před prvním vrcholem sezóny viditelně ve skvělé kondici. V Melbourne Parku nastupuje často k tréninku ve spalujících vedrech bez trička a přihlížejícím tak neuniklo, že během zimní přípravy viditelně nabral svalovou hmotu.

Síla nerozhoduje

S úsměvem na rtech také zvídavým fotografům předvedl své nově vyrýsované tělo v kulturistických pózách. Nicméně zdůraznil, že při soubojích s nejlepšími nerozhodne až tak moc svalová síla, ale spíše mentální kondice.

„Rozdíly v tom, jak kluci trefují míček, nejsou zas tak velké, je to spíše o tom, jak se kdo vypořádá se stresovými momenty a kdo udrží nervy. Když se blíží konec sady, někteří hráči prostě začnou dělat více chyb, než jiní," upozornil rodák z Dunblane.

Právě Murray dlouho hrál pod obrovským tlakem očekávání britských fanoušků, který se stupňoval zejména při grandslamech a ve velkých finále pak selhával. Po loňských triumfech na olympiádě a zejména na US Open je však psychicky mnohem silnější.

„V minulosti se pořád opakovaly ty stejné otázky. Zda jsem psychicky dostatečně silný, zda jsem mentálně dostatečně silný, že neposlouchám kouče, že jsem zkažený... Ale to už mě teď vůbec nezajímá. Hledám jen cesty, jak se dál zlepšovat," ohlédl se za nedávnou minulostí vítěz 25 turnajů na okruhu ATP.

Za dřinu to stojí

Murray nicméně popírá, že by po loňských úspěších podlehl pocitu uspokojení. „Není to tak, že bych si řekl - ok, všechno už je hotovo. Trvalo to strašně dlouho dostat se tam, kde jsem, a získat tyhle triumfy. Poznal jsem pocity velkých vítězství a vím, že za tu velkou dřinu stojí," ujišťoval pětadvacetiletý tenista.

Fyzičku bude v Melbourne určitě potřebovat. Austrálii momentálně zasáhla krutá vedra, na turnaji v Sydney už si mnoho hráčů stěžovalo, že v takovém slunečním žáru nemohou vůbec hrát.

Murray pod Lendlovým dohledem ale nenechává nic náhodě, trénuje i v tom největším horku. V úterý dosáhla teplota dvorce v Melbourne Parku 40 stupňů Celsia. V Sydney to bylo ještě o 19 stupňů více, což podle fotodůkazů britského listu Daily Mail stačilo na to, aby se na kurtu uvařilo vejce.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..