Rubriky:

Tenis

Odměny pro tenisty na Roland Garros opět vzrostly

15. dubna 2013 13:34 - Paříž

Trend zvyšování dotací na tenisových grandslamech pokračuje. Organizátoři Roland Garros v pondělí zveřejnili, že oproti loňskému roku přidají více než tři milióny eur a rozdají celkem 22 miliónů eur (570 miliónů korun). Finančně si polepší nejen vítězové dvouher, ale také hráči a hráčky, kteří vypadnou v úvodních kolech hlavní soutěže.

 

ČTK/AP

Loňská celková dotace antukového grandslamu v Paříži činila 18,7 miliónu eur, vítězové dvouher si polepší o 250.000 tisíc na jeden a půl miliónu (téměř 38,9 miliónu korun). Tenisté vyřazení ve druhé až čtvrtém kole si vydělají o 25 procent sumy víc než loni.

Antukový grandslam začne 26. května a ředitel turnaje Gilbert Ysern v pondělí prozradil, že trend stoupajících dotací bude pokračovat. Do roku 2016 až o dalších deset miliónů eur.

V posledních měsících si tenisté už vydobyli zvýšení prémií na Australian Open a US Open. Právě v lednu v Melbourne rozdělení odměn na grandslamech kritizovali.

Nejštědřejší US Open

Nejštědřejší odměny nabízí US Open. Letos si účastníci rozdělí 33,6 mil. dolarů (asi 667 miliónů kč). Druhé je Australian Open, protože to letošní mělo dotaci 30 mil. australských dolarů (620). Roland Garros zaujme třetí příčku a Wimbledon měl loni prize money ve výši 16,1 miliónu liber (489).

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..