Rubriky:

Tenis

Osm českých tenistek bude hrát hlavní soutěž Sparta Prague Open

26. dubna 2013 14:11 - Praha

Osm českých tenistek má jistotu, že si zahraje hlavní soutěž turnaje kategorie ITF Sparta Prague Open. Na antuce ve Stromovce, kde se čtvrtý ročník akce s dotací 100 000 dolarů uskuteční 14. až 19. května, se objeví i loňské finalistky - vítězná Lucie Šafářová a Klára Zakopalová.

 

Andrew Innerarity, Reuters

V hlavní soutěži jsou také Karolína Plíšková a její dvojče Kristýna a po zranění se vracející Petra Cetkovská. Divoké karty od pořadatelů dostaly šestnáctiletá naděje Kateřina Siniaková, Tereza Smitková a Barbora Záhlavová-Strýcová, která se vrátila nedávno na turnaje po trestu za doping.

"Je výborné, že se domácímu publiku představí kromě Petry Kvitové, která kvůli postavení na žebříčku u nás nemůže hrát, skoro kompletní česká ženská špička a k tomu dvě perspektivní juniorky," pochvaloval si ředitel turnaje Petr Luxa.

V soutěži se stejně jako loni objeví dvaačtyřicetiletá Japonka Kimiko Dateová-Krummová či Izraelka Šahar Peerová, bývalá jedenáctá hráčka světa.

Na turnaj je vstup zdarma a diváci se mohou těšit i na exhibici s netradičním obsazením. Se čtyřnásobnou grandslamovou vítězkou Hanou Mandlíkovou se v sobotu mezi semifinálovými zápasy objeví na kurtu aktéři televizního pořadu Partička. Finále je na pořadu v neděli 19. května od 11:00 před kamerami České televize.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..