Starace - Štěpánek 4:6, 6:4, 6:3Štěpánek nepřešel v Římě 1. kolo, podlehl ve třech setech Staracemu. Dohrál i Hájek

Český tenista Radek Štěpánek vypadl na turnaji v Římě v prvním kole. Daviscupový reprezentant nestačil na italské antuce na domácího Potita Staraceho a za dvě hodiny a 15 minut s ním poprvé v kariéře prohrál 6:4, 4:6, 3:6. Ze hry venku je i Jan Hájek, který podlehl Albertu Ramosovi ze Španělska 5:7 a 0:6.

Radek Štěpánek

Čtyřiatřicetiletý Štěpánek vstoupil do třetího vzájemného utkání s Italem lépe, útočnou hrou soupeře v úvodním setu zaskočil a nedal mu žádnou šanci. V druhé sadě se ale výkony vyrovnaly a český tenista přišel o naději na rychlé vítězství v desáté hře, v níž za stavu 4:5 neudržel podání.

V rozhodujícím třetím setu měl zpočátku Štěpánek k vítězství blíž, v třetí hře ovšem nedokázal využít žádný ze čtyř brejkbolů. Starace naopak svou jedinou příležitost v osmém gamu proměnil a zápas poté čistou hrou dopodával.