Do semifinále Davenportová a Dechyová

MELBOURNE

Nejvýše nasazená hráčka grandslamového Australian Open Lindsay Davenportová porazila po urputné čtvrtfinálové bitvě Alicii Molikovou a ukončila naděje australských diváků na triumf domácí tenistky. V semifinále se utká s Francouzkou Nathalie Dechyovou. Ta po neméně vyrovnaném duelu a výsledku 5:7, 6:1, 7:5 vyřadila Švýcarku Patty Schnyderovou.

Davenportová udržela naděje na svůj návrat na australský trůn po pěti letech přesto, že se v konci druhého a na začátku třetího setu trápila a dopouštěla se nevynucených chyb, nakonec ale vyprodané hlediště na kurtu Roda Lavera zarmoutila.

První porážku Molikové po dvanácti zápasech v tomto roce zpečetila úřadující světová jednička proměněným druhým mečbolem po dvou hodinách a 33 minutách boje.

Druhý nasazený Američan Andy Roddick může stále živit naději na titul z Australian Open. Jeho čtvrtfinálový soupeř Nikolaj Davyděnko z Ruska zápas ve třetím setu vzdal, Roddick v té době vedl 6:3, 7:5 a 4:1.

Davyděnka v australském slunci trápily problémy s dýcháním, již ve druhém dějství za stavu 2:3 využil pomoci fyzioterapeuta a po krátké zdravotní pauze se na kurt vrátil. Zvládl odehrát ještě dalších dvanáct gamů, ale pak utkání skrečoval.

MUŽI:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Roddick (2-USA) - Davyděnko (26-Rus.) 6:3, 7:5, 4:1 skreč.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
W. Black, Ullyett (5-Zimb.) - Bhúpathí, Woodbridge (3- Indie/Austr.) 7:6 (7:3), 6:3, Björkman, Mirnyj (4-Švéd./Běl.) - Llodra, Santoro (6-Fr.) 7:6 (7:2), 7:5.
ŽENY:
Davenportová (1-USA) - Moliková (10-Austr.) 6:4, 4:6, 9:7, Dechyová (19-Fr.) - Schnyderová (12-Švýc.) 5:7, 6:1, 7:5.
Čtyřhra - semifinále:
Davenportová, Morariuová (15-USA) - G. Navrátilová, Paštiková (ČR) 3:6, 6:2, 6:3, Kuzněcovová, Moliková (6-Rus./Austr.) - Myskinová, Zvonarevová (7-Rus.) 6:2, 6:3.
Smíšená čtyřhra - 2. kolo:
Ram, Martinezová (Izr./Šp.) - Friedl, Husárová (8-ČR/SR) 6:7 (4:7), 6:1, 10:6.
Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:
Ram, Martinezová (Izr./Šp.) - Nestor, Stubbsová (1- Kan./Austr.) 7:5, 6:7 (3:7), 7:6 (14:12).

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200